+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Yağlı Cilde Limon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Yağlı Cilde Limon








  Yağlı Cilt için öneriler

  Arkadaşlar benim cildim çok yağlı hemen bana bir kaç öneride bulunabilir misiniz?

  Probleminiz:

  Cildiniz aşırı yağlı. Üstelik yer yer parlıyor ve gözenekler genişlemiş. Bu durumda yağ dengesini düzenleyen bir maske uygulamalısınız. Limon bu konuda yararlı olabilir.

  Ne yapmalısınız?

  Her sabah uyandığınızda ayna karşısına geçin ve cildinizi dikkatle inceleyin. Büyük bir olasılıkla yeni bir sivilce ile karşıla şaabilirsiniz. Yağlı cilt, sivilce ve aknelere davetiye çıkarabiliyor. Bu durumda antiseptik ve sıkılaştırıcı etkili olan limon ile maske hazırlayın.

  Size uygun maske:

  2 limonun kabuğunu soyup kabuklarını 2 çorba kaşığı suyun içinde 3 dakika bekletin. Robotta püre halinde ezin ve canlandırıcı maske olarak kullanın. Temizlenmiş cildinize pamukla sürüp birkaç dakika bekleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın ve ardından günlük nemlendiricinizi sürün.








 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye





  Çamur banyosunun faydası

  Çamur Banyosu Vücudun, içinde çeşitli içerikler bulunan ılık bir çamur banyosunda belirli bir süreyle tutulmasıdır

  Çamur banyosunun faydaları hakkında bilgi
  Çamur hafif ağrı ve acıları iyileştirir, kan dolaşımını artırır, kasları rahatlatır ayrıca cildi arındırarak yumuşak ve temiz hale getirir Bilimsel araştırmalar çamur banyolarının aşağıdaki yararlarını da kanıtlamıştır:

  Hücre yenilenmesi= Kolajen üretimini artıran bir antioksidan olduğu için yaşlanma sürecini yavaşlatır

  Sıkılaştırıcı= Cilt üzerinde bulunan ölü hücre ve diğer pisliklerin atılmasını sağladığı için sıkılaştırıcı etkileri vardır

  Hormon dengeleyici= Regl dönemi öncesi sendromu adı verilen dönemin negatif etkilerine karşı savaştığı gibi hormon dengeleyici etkileriyle regl dönemi zorluklarının azalmasını sağlar

  Doğal iltihap savar=Yorgunluk, aşırı zorlanma, veya bazı hastalıklar nedeniyle oluşan kas ve kemik problemlerini giderir Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur

  Stresi azaltan doğal bir yöntemdir





 3. Esma Şeker
  Görevli Bayan
  Yağlı ciltlere hiç bir zaman limon değdirmeyin. Limon yüzünüze sürdüğünüz de sivilcelerin yayılmasına neden olur. Limon cildin sadece parlak görünmesini sağlar. Bunu sağladığı kadarda zarar verir.




+ Yorum Gönder