+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Karın Ağrısı İçin Bitkisel Çaylar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Karın Ağrısı İçin Bitkisel Çaylar
  Bitkisel Çaylar ve faydaları

  Arkadaşlar hemen bana bitkisel çaylar ve faydaları hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Nane, papatya ve zencefil çaylarının karın ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. Bunları taze olarak alıp kaynattıktan sonra suyunu çay niyetine içebilir ya da piyasada bulunan hazır poşetlerden alıp günlük olarak tüketebilirsiniz. Eğer çaylar acı geldiyse tatlandırmak için bir çay kaşığı bal katabilirsiniz. Çocuklarda yaşanan karın ağrısı tedavisi için balla tatlandırılmış bu çaylar iyi bir seçenek olacaktır.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Karın ağrısı hakkında kısa bilgi

  Karın boşluğunda bulunan mide, bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas, dalak, böbrekler, idrar torbası ve kadınlarda yumurtalık veya rahimde görülen herhangi bir rahatsızlık, karnın çeşitli yerlerinde ağrılara yol açar. Bu nedenle karın ağrılarının nedenleri pek çoktur. Karın ağrıları, hastalığın yerine ve özelliğine göre ya aniden ya da yavaş yavaş başlar. Ağrı ile birlikte bulantı, kusma, ishal, ve ateş de görülebilir. Kısa sürede geçmeyen karın ağrılarında, mutlaka bir doktora başvurmak gerekir. Doktora danışmadan ilaç, müshil almak çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.


  Tedavi için gerekli malzeme : Tarçın, su.
  Hazırlanışı : 4 bardak suya 10 gram tarçın konur. Kaynatıldıktan sonra 1 çay bardağı içilir. Aynı işlem yemeklerden sonra tekrarlanır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlar eskilerden beri sağlık ve güzellikleri için bitkisel çaylar kullanmaktadırlar. bugün bir hastalık için kullandığımız bir ilaç bir hastalığımızı tedavi ederken başka bir hastalığın oluşmasına neden olur. bu yüzden hastalıklar için en zararsız ve sağlıklı yöntem alternatif yöntemlerdir. örnek olarak eğer karnınız ağrıyorsa zencefil ve nane çayı çok iyi gelmektedir.
+ Yorum Gönder


karın ağrısı için bitkisel çay