+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kulak Ağrısı İçin Doğal Kulak Damlaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kulak Ağrısı İçin Doğal Kulak Damlaları
  Kulak Ağrısı tedavisi

  Arkadaşlar hemen bana kulak ağrısı tedavisi hakkında bilgi verir misiniz?

  Kulak ağrısına ne iyi gelir sorusuna ilk yanıt kulak damlaları olacaktır. Kulak damlası direk olarak kulak kanallarına buradaki tıkanıklığın kısa sürede açılmasını ve ağrının geçmesini sağlayabilir. Kulak damlası kullanırken dikkatli olmalı ve fazla damlatmamalısınız. Kulak ağrısı için evde hazırlayabileceğiniz ve doğal ürünleri kullanabileceğiniz bazı reçetelerde bulunmaktadır. Bunlardan birincisi susam tohumu yağı ve sarımsak ile hazırlanan kulak damlasıdır. 1 çay kaşığı susam tohumu yağına bir diş sarımsak atın ve cezveye koyduktan sonra kısık ateşte 1-2 dakika kadar hafifçe ılıtın. Sarımsağı susam yağından çıkardıktan sonra yağı bir damlalığa boşaltın. Daha sonra yağdan 3-4 damlayı ağrıyan kulağınıza damlatın. Eğer ağrı iki kulağınızdaysa ilk kulağa damlattıktan sonra etkisini göstermesi için 10 dakika bekleyip diğer kulağa damlatın.
  Kulak ağrısına iyi gelen diğer bir reçete ise seyreltilmiş limon suyudur. 1 çay kaşığı limon suyunu 1 çay kaşığı su ile karıştırıp 1-2
  dakika ılıyıncaya kadar kısık ateşte bekletin. Bu karışımı damlalığa boşaltıp kulağınıza 2-3 damla kadar damlatın.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Kulak ağrısını çeken insanlar kesinlikle ilk önce doktoru başvurmaları lazım. Ona uygun damlayı verir ve nasıl kullanacağını anlatır.
+ Yorum Gönder