+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Uyurken Ellerin Uyuşmasının Sebepleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Uyurken Ellerin Uyuşmasının Sebepleri
  Uyurken Ellerin Uyuşmasının Sebepleri
  Arkadaşlar bizler uyurken neden ellerimiz uyuşur kısaca sebeplerini açıklar mısınız?

  Uykuda ellerin uyuşması kadın, erkek her yaştan insanda ortaya çıkabilen bir durumdur. ellere giden kan akışının zayıflaması sonucu oluşan uyuşma için sayılabilecek sebepler aşağıdaki gibidir.
  Kan Dolaşımın Azalması: Bu insanların genellikle başına gelen durumdur. Elleriniz uyurken ters bir pozisyonda kaldığında ellere giden kan miktarı azalır ve ellerin karıncalanmasına ve uyuşmasına neden olur. Uyku pozisyonunu değiştirerek çözümlenebilecek bir durumdur.
  Diyabet: Diyabet hastalarında eller, kollar ve ayaklar normal hayatta ve dinlenirken de uyuşabilmektedir.
  Karpal Tünel Sendromu: El bilek kanalı hastalığı olarak tanımlanan Karpal Tünel Sendromu ellere giden sinirlerin üzerinde baskı oluşması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Karpal Tünel Sendromu şikayeti bulunan hastalar özellikle sabah saatlerinde ellerinde karıncalanma ve uyuşma olduğunu söylemektedir.
  Eklem Sorunları: Eklemlerde yaşanan sorunlar bu bölgedeki sinirler üzerinde hasara neden olarak zaman zaman uyuşmaların meydana gelmesine sebep olur.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  uyurken ellerin uyuşması ellerinizi hiç hareket etmeyip üzerinde yattığınız için kan damarlarınız tıkanır ve uyuşurlar bu yüzden size tavsiyem elinizin üzerinde yatmayın ve bazen hareket edin.
+ Yorum Gönder