+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kakao Yağı ile Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kakao Yağı ile Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır
  Kakao Yağı ile Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır kısaca

  Arkadaşlar sizce kakao yağı ile çatlak tedavisi nasıl yapılır kısaca açıklar mısınız?
  Cildin kuru olması çatlakların oluşması için daha elverişli bir ortam yaratmaktadır. Bu yüzden gebelik sırasında cildinizi sürekli nemli tutmak çok önemlidir. Kakao yağı ise nemlendirici özelliği çok iyi bilinen doğal bir yağdır. Kakao çekirdeklerinden elde edilen kakao yağı aynı zamanda doğal antioksidan olması ile de tanınmaktadır. Oda sıcaklığında katı şekilde bulunan kakao yağı düşük erime ısısı ile cildinize sürdüğünüz anda erimeye ve yağ kıvamı almaya başlar. Kakao yağı cilde temas eder etmez içine nüfuz ederek hızla nemlendirmekte ve antioksidan özelliği ile çatlakların azalmasını ve yenilerinin oluşmasını engellemektedir.

  Ancak kakao yağı ile tüm çatlakları ortadan kaldırmak mümkün değildir. Bu yüzden çatlakların oluşumunu engellemek için gebeliğin ilk aylarından itibaren kakao yağı kullanarak cildinizi yumuşatmalısınız. Kakao yağı ile çatlak tedavisi pek çok doktor tarafından önerilen bir yöntem olsa da alerjik bir durum oluşmasına karşı kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz. Kakao yağı çatlak tedavisi dışında çeşitli uygulamalar ile kolesterol düzeyini düşürme, canlılık verme, kireçlenmeye tedavisi gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır.
  Kakao Yağı Nasıl Sürülmeli?


  Ciltle temas ettiği anda eriyen kakao yağı günde 3-4 defa çatlak oluşan ve oluşma ihtimali bulunan bölgelere sürülmelidir. Daha öncede söylediğimiz gibi gebeliğin ilk aylarından itibaren kakao yağı kullanmaya başlarsanız çok daha az çatlak oluşacaktır. Karın, bel, göğüsler ve kalça gibi çatlakların sık görüldüğü bölgelere hafif bir baskıyla dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. Kakao yağını sadece hamilelik sırasında değil tüm hayatınız boyunca doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Kakao yağı :
  Oleum cacao Basur memelerini, kadınların göğüslerindeki yara ve çatlakları
  yumuşatmak için haricen kullanılır.
+ Yorum Gönder