+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Yüzde Egzama Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yüzde Egzama Tedavisi
  Yüzde Egzama nedir

  Arkadaşlar yüzde egzama nedir bana kısaca açıklar mısınız?

  Gençleri ve yetişkinleri aynı oranda etkileyen yüz bölgesindeki egzama ağrıya neden olabilmektedir. Ayrıca görünümü nedeniyle özellikle gençlerin sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Stres yüz bölgesinde egzama oluşunun ana nedenlerinden biridir. Yüzde egzama tedavisi için kullanabileceğiniz bazı kozmetik kremler olmakla birlikte bitkisel tedavi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  Bir tatlı kaşığı zerdeçal tozu ile bir çay kaşığı neem yaprağını karıştırın ve sorunlu bölgeye uygulayın.
  Su ile ezikmiş badem yapraklarını karıştırarak bunu egzama bulunan bölgeye sürün. Zaman içinde pürüzsüz ve yumuşak bir cildiniz olacaktır.
  Taze sıkılmış havuç, kavun ve diğer meyve sularının egzamaya iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca nane yaprağı suyu egzama için kullanılan etkili bitkilerdendir.

  Tüm bu egzama tedavi yöntemleri cildinizin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin artırılması ve hücrelerin yenilerek kuru ciltten kurtulmaya yöneliktir. Gerekli hijyen koşulları sağlandığında, vitaminler düzenli olarak alındığında egzama tedavisi kolay bir rahatsızlıktır.
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Egzama hastalığı çok tehlikeli bir hastalık değil ama rahatsızlık veren bir hastalıktır. Yetişkinlerde fazla belirti olmaz ama çocuklarda tedavi edilmediği sürece ölüme kadar giden bir hastalıktır.Yüzde egzama olduğunda fazla kaşımamalı ve maske takmak gerekir. Çok rahatsız verdiği durumda doktora başvurmak gereklidir.Egzama olan hastaların uçuk hastalarının yanında bulunmamaları gerekir.
+ Yorum Gönder


yüzde egzama