+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Romatoid artrit belirtileri nelerdir , Romatoid artrit belirtileri hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Romatoid artrit belirtileri nelerdir , Romatoid artrit belirtileri hakkında bilgi
  Romatoid artrit belirtileri hakkında bilgi

  Arkadaşlar bana hemen romatoid artritin belirtileri hakkında bilgi verir misiniz?

  Romatoid artrit hastalığında, eklem iltihaplanması ilk başlarda bir kaç eklemde görülür. Zamanla bu iltihaplanma birçok ekleme yayılır. Çoğunlukla el ve parmak eklemlerinde görülürken, omurganın bu durumdan etkilenmediği gözlenir. Romatoid artrit hastasının en çok şikâyeti, geceleri ve sabahları eklemlerinde ağrılar hissetmesidir. Bir süre sonra eklemlerde özellikle parmak eklemlerinde şişlikler görülür. Eklemlerin dış yüzeyinde düğüm meydana gelir. Akabinde parmaklarda anormal duruş bozuklukları gözlenir. Parmak kemiği dışarıya doğru kaymış bir görüntüye bürünürken parmağın uç tarafı aşağı doğru katlanmış bir görüntü alır. Hasta sürekli eklemlerindeki tutulmalardan şikâyet eder. Söz konusu eklem tutulmaları 20 dakikadan fazla sürebilir. Hasta sürekli yorgun, halsizdir. Ağız kuruluğundan, göz kuruluğundan şikâyet eder.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  eklemde meydana gelen bir romatizmal hastalıktır.Hastalığın belirtileri öncelikle bar kaç eklemde görülür ondan sonra el ve ayak parmaklarına'da salgılayabilir.
+ Yorum Gönder