+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Diş Ağrısı Bütün Vücudu Etkiler Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Diş Ağrısı Bütün Vücudu Etkiler Mi?
  Diş Ağrısı nasıl geçer

  Arkadaşlar sizce diş ağrısı nasıl geçer hemen bana kısaca açıklar mısınız?

  Toplum olarak nedense diş hekimine mecbur kalmadıkça gitmeyi sevmiyoruz. Oysa uzmanlar, sadece dişlerimizin sağlığı için değil, vücut sağlığımız için de diş hekimine gitme alışkanlığını edinmemiz gerektiğini belirtiyor.

  Sadece şiddetli bir diş ağrısı çekildiği zaman diş hekimine gidenlerin bu ihmalin nelere yol açacağını bilmediği açık.

  Tedavi edilmeyen diş ve dişeti iltihapları, diş çürükleri vücudun çeşitli bölgelerinde çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden oluyor.

  Sağlıksız dişler vücudu nasıl etkiliyor?

  Dişeti hastalıklarıyla diyabet arasında ilginç bir bağlantı var. Dişeti iltihabı kan şekerini yükseltiyor, kan şekerinin yükselmesi de dişeti iltihaplarının artmasına neden oluyor.

  Diyabet hastalarında diş sağlığı çok büyük önem taşıyor. Diyabetin kontrol altında tutulabilmesi için öncelikle kişinin dişeti sağlığını kontrol altına alması gerekiyor.

  Diş problemleri hazımsızlığa da neden oluyor. Yemekleri iyice çiğneyemeyen kişiler, yemekleri parçalayamadığından yumuşak yiyecekleri tercih ediyor ve hızlı yemek yediklerinden hazımsızlık çekiyor.

  Enfeksiyon riski çok fazla

  Kronik diş enfeksiyonuna yol açan bakteriler, birtakım antikorların üremesine neden olarak böbreklerde nefrite yol açıyor. Kalp ve damar hastalıklarını da etkiliyor.

  Diş iltihapları, kalp kapakçığında iltihaplanmalara ve kalbi besleyen damarlarda tıkanmaya yol açıyor. Bunların yına sıra, bazı kulak – burun – boğaz hastalıkları da diş ve dişeti sorunlarının etkisiyle ortaya çıkıyor.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Genelde diş damarları ile beyne giden damarlar birbiri ile bağlantılıdır ve diş ağrımaya başladığı zaman doğal olarak başımıza da ağrı girer ve bazen kulaklarımızın da ağrıdığını hisederiz.
 3. Ziyaretçi
  Benim disim ağrısı başımın sağ tarafina vuruyor ne yapsam acaba
 4. Fatma
  Administrator
  Benim disim ağrısı başımın sağ tarafina vuruyor ne yapsam acaba
  Geçmiş olsun, diş ağrısı en acı veren ağrılardan biridir. Ağrının bir çok nedeni olabilir. Örneğin iltihap, çürük sebeplerin başında geliyor. Bir diş hekimine gitmenizi öneririm.

 5. Ziyaretçi
  Benim de dişimin ağrısı başının tam ortasına vuruyor

+ Yorum Gönder


diş ağrısı vücudu nasıl etkiler,  diş ağrısının vücuda etkileri,  diş ağrısı neleri etkiler,  diş ağrısının etkileri,  diş ağrısı neyi etkiler,  dis agrilarinin vicuda etkileri