+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ayak Mantarı Hastalığı Kimlerde Görülür Nasıl Bir Hastalıktır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayak Mantarı Hastalığı Kimlerde Görülür Nasıl Bir Hastalıktır
  Ayak Mantarı Ağrıları

  Arkadaşlar hemen bana ayak mantarı ağrıları hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?


  1017d51887bdbab4ff1d1b9b3919c82d.jpg
  Dermatofitler denilen mantarlar tarafından yapılan infeksiyondur. Vücudumuzda normalde bakteriler ve mantarlar hastalık yapmadan yaşarlar. Uygun ortam bulduklarında hızla çoğalıp, infeksiyona neden olabilirler. Ayak mantarı oldukça sık rastlanan bir cilt hastalığıdır. Genellikle ergenlikten sonra görülür. En sık görülen ve en çok tekrar eden mantar infeksiyonudur . Diğer mantar infeksiyonlarıyla birlikte görülebilir. Ayak mantarı ve benzer hastalıklara tinea infeksiyonları denir ve saç, tırnak ve dış deri gibi dokularda yaşayabilirler. Nemli ve ılık bölgelerde ürerler. Sıkı ayakkabılar giyilmesi, cildin uzun süre nemli kalması, küçük tırnak ve cilt sıyrıkları duyarlılığı arttırabilir. Tinea infeksiyonları bulaşıcıdır, direkt temasla veya aynı ayakkabı ya da duş zemininin kullanılması ile geçebilir.


 2. Fatma
  Administrator

  Ayak mantarı her yaş grubunda ve hem kadın hemde erkekte görülebilen bir hastalıktır. Özelikle ıslak ayakkabı kullanmak mantar oluşmasının başlıca nedenleridir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların ayaklarının temizliğine önem vermemeleri sonucu insanların ayaklarında çeşitli şekilde hastalıklar oluşmaktadır. bu hastalıklardan biride mantardır. insanlarda oluşan mantar çok kötü kokmakla birlikte insanlarda çeşitli ağrılara neden olmaktadır. ayrıca estetik açıdan da hiç hoş gözükmemektedir.
+ Yorum Gönder