+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Bebeklerin Ayakları Nasıldır Bebek Nasıl Yürümeye Hazırlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Bebeklerin Ayakları Nasıldır Bebek Nasıl Yürümeye Hazırlanır
  Bebeklerin Ayakları Nasıldır Bebek Nasıl Yürümeye Hazırlanır kısaca

  Arkadaşlar sizce bebeklerin ayakları nasıldır bana kısaca açıklar mısınız?

  Bebeklerin ayakları yumuşak ve esnektir, bunun için ayağa herhangi anormal bir basınç uygulanırsa ayakta şekil bozukluklarına yol açabilir.
  Bebeğinizin ayaklarının normal gelişimini sağlamak için;

  *Bebeğinizin ayaklarına egzersiz yapmaları için iyi bir ortam sağlayın.Bebeğinizi sıkı sarmayın,tekme aatıp hareket etmesine izin verin.Bu hareketler ayağı ve bacakları yürüyüşe hazırlar.
  *Bebeğinizi uzun süre karnının üzerine yatırmayın.Bu pozisyon ayaklarını ve bacaklarını yoracaktır.
 2. Fatma
  Administrator

  Bebeklik döneminde ayaklarda oluşan sorunlar, ileride çocuğun ayak, bacak ve sırt gibi vücudun bazı kısımlarında çok önemli bozukluklara neden olabiliyor. Çocuk yürümeye başladıktan sonra, ayak ark bölgesi henüz tam belirgin olarak görülmeyebilir. Bunun nedeni, genellikle bu bölgedeki yağ dokusudur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bebekler ilk doğdukları zaman ayakları kemikli bir yapıdan oluşmadığı için o bebeklerin ayaklarını nasın şekillendirmek isterseniz yapabilirsiniz. hatta örnek vereyim eskiden çinliler yeni doğan bebeklerin ayaklarına demir ayakkabılar giydirirlerdi ayakları daha küçük olsun diye.
+ Yorum Gönder