+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ayakkabı Seçerken Neye Dikkat Edersem Ayaklarımı Korumuş Olurum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayakkabı Seçerken Neye Dikkat Edersem Ayaklarımı Korumuş Olurum
  Ayakkabı Seçerken Neye Dikkat Edersem Ayaklarımı Korumuş Olurum kısaca

  Arkadaşlar sizce ayakkabı seçerken neye dikkat edersem ayaklarımı korumuş olurum kısa bir bilgi verir misiniz?

  Ayakkabı Seçerken
  Ayakkabı alırken hem sağ hem sol teki mutlaka deneyin. Bir çift arasında herhangi bir görünüm, şekil, renk, boyut farkının bulunmamasına dikkat edin.
  Ayağınıza tam uyum gösteren numarayı alın, büyük veya küçük numara ayakkabı giymek hem sakıncalıdır, hem de ayakkabıyı deforme eder.
  Ayakkabıların ayakla temas eden kısımlarında sentetik malzeme kullanılıp kullanılmadığını kontrol edin.
  İnsan ayağının hacmi gün boyunca genişler, bu nedenle ayakkabılarınızı öğleden sonra satın almaya dikkat edin.
  Temizlenmiş, silinmiş ayakkabıyı mutlaka oda ısısında kurumaya bırakın. Asla kalorifer, soba gibi ısı kaynaklarının yanına ya da doğrudan güneş altında bırakmayın.

  Özellikle ayakkabıların saya denilen üst bölümü doğal deriden imal edilmiş olmalı. Ayakkabı tabanının kösele olması ayak için daha sağlıklıdır. Ayakkabının ömrünü uzatmak için hergün aynı ayakkabıyı giymemek faydalı olabilir. Ayakkabının iç tabanı çıkarılabiliyorsa havalandırılmalıdır. Ayak, ayakkabıyı taşımamalı, ayakkabı ayağı taşımalıdır.
 2. Fatma
  Administrator

  Mutlu bir yaşam sürebilmemiz için ilk koşul, her zaman sağlıklı olmaktır. Bütün ömrümüzü üzerinde geçirdiğimiz ayaklarımız da sağlığını korumamız gereken organlarımızdan biridir. Ayağın taraklı, uzun ya da büyük olmasında genetik faktörler rol oynar. Küçük ayakkabı giymek ayağın küçük olmasını sağlamaz. Taraklı ayağa ısrarla dar ayakkabı giyerseniz kemikte deformasyon oluşmasına sebep olursunuz.
+ Yorum Gönder