+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ayak Mantarı Nasıl Görülür Şikayetler Nasıldır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ayak Mantarı Nasıl Görülür Şikayetler Nasıldır
  Ayak Mantarı Nasıl Görülür Şikayetler Nasıldır
  Arkadaşlar sizce ayak mantarı nasıl görülür şikayetler nelerdir hemen açıklar mısınız?

  Ayak mantarının görüntüsü herkeste aynı değildir. Bazı kişilerde sadece ayak parmakları arasında (özellikle son iki ayak parmağı arasında) soyulma, kepeklenme ve çatlamalar şeklinde görülürken bazı kişilerde ise ayak tabanında ve yanlarında kızarıklık, kepeklenme ve su toplayan yaralar görülebilmektedir. Ciltteki bu değişiklikler aynı zamanda kontak egzema ve sedef hastalığında da görülür ve karışabilir. Ayak mantarı aynı zamanda ayakta kaşıntı ve yanma hissi şikayetlerine de sebep olur.

  Ayak tırnaklarında da mantar hastalığı görülebilir ve bunun tedavisi güçtür. Tırnak mantarı tırnakta kalınlaşma, ufalanma, renk değişikliği ve hatta tırnak kaybı ile sonuçlanabilir. Tırnaktaki mantara bağlı bu değişiklikler benzer şekilde sedef hastalığı, travma ve yaşlanma nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Ayakta görülen her kaşıntı ve kızarıklık mantar değildir. Ayak mantarı olmayan durumlarda antifungal (mantar) ilaçlarının kullanılması durumu daha da kötüleştirebilir. Bu durumda en doğrusu bir dermatoloğa başvurmaktır. Dermatoloğunuz tanıyı doğru bir şekilde koyacak ve etkili bir tedavi reçete edecektir. Tedavi edilmemiş ayak mantarı ciltte çatlamalara, su toplayan yaraların çıkmasına ve ikincil bakteriyel enfeksiyonlara sebep olacaktır.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Ayak mantarı parmak aralarında hafif kepeklenme ve şiddetli kaşıntıyla ortaya çıkan bir bulaşıcı bir deri hastalığıdır. Ayak mantarları en önemli ayak hastalıklarına rahatsızlıklarına neden olabilmektedirler. Genellikle aşırı kaşıntı yaparlar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlar da mantarlar genelde ayaklarda ve tırnaklarda meydana gelmektedir. bu mantarların oluşması sonucu tırnaklarda gelişme olmaz ve çok çirkin bir görüntü alır insanların tırnakları ayrıca yanılmıyorsam ayak tırnakların oluştuğu yerler acımaktadır.
+ Yorum Gönder