+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Bel kasları güçlendirici egzersizler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bel kasları güçlendirici egzersizler
  Bel kasları güçlendirici egzersizler nelerdir

  Arkadaşlar hemen bana bel kasları güçlendirici egzersizler hakkında bilgi verir misiniz?

  Sırtüstü dizlerinizi bükün, ayaklarınızı yere basın. Karın ve kalça kaslarınızı kasarak belinizi yatağa doğru bastırın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
  Sırtüstü pozisyonda, kollar vücudun yanında dizlerinizi bükün. Kollar ve omuzlar yerde, başınızı öne doğru kaldırın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
  Sırtüstü pozisyonda, kollar yanda, dizleri bükün. Kollarınızı dizlerinize doğru uzatıp, başınızı ve omuzlarınızı öne doğru hafif kaldırın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
  Sırtüstü pozisyonda, kollar yanda dizleri bükün. Kollarınızı sağ dizinize doğru uzatırken başınızı ve omuzlarınızı sağa doğru hafif kaldırın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin. Daha sonra aynı hareketi sol taraf için tekrarlayın.
  Sırtüstü pozisyonda dizinizi büküp bacağınızı elinizle kendinize doğru çekin. (Bu sırada düz olmasına dikkat ediniz). 10'a kadar sayıp-gevşeyin.

  bel egzersiz.jpg
  Sırtüstü pozisyonda, dizlerinizi bükerek her iki bacağı elinizle kendinize doğru çekin. 10'a kadar sayıp-gevşetin.
  Yüzükoyun pozisyonda, karnınızın altına ince bir yastık-rulo koyun. Kollar yanda başınızı ve göğsünüzü yataktan kaldırmaya çalışın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
  Sırtüstü pozisyonda, havlu yada çarşaf ruloyu ayağınızın altından şekildeki gibi geçirin. Diğer bacak yataktan kalkmayacak. Ruloyu her iki taraftan tutarak bacağınızı düz olarak kaldırın. 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
  Eller ve dizler üzerinde emekleme pozisyonuna gelin. Bu pozisyonda önce sırtı tamamen çukurlaştırmaya çalışıp 10'a kadar sayıp-gevşeyin.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kronik sırt ağrıları sırt kaslarının zayıflamasına neden olabilir. Egzersizlerle bel kaslarımızı güçlendirmek mümkün. Bu egzersizler bel ağrıları veya siyatik ağrılarına yardımcı olabilir. Günlük yaşamımızdaki aktiviteleri uygun pozisyonda gerçekleştirmek, tedavi ve koruma için şarttır.
+ Yorum Gönder


bel egzersizleri,  bel kaslarını güçlendirici egzersizler,  egzersiz hareketleri,  sırt egzersizleri,  bel kaslarını güçlendiren hareketler,  bel güçlendirme egzersizleri resimli