+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kol güçlendirme hareketleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kol güçlendirme hareketleri
  Kol güçlendirme nasıl olmalı

  Arkadaşlar sizce kol güçlendirmeleri nasıl olmalı hemen bana açıklar mısınız?

  Ön ve arka kol egzersizleri Gym stick ile ön kol çalışması
  Ön kol kaslarını çalıştıran bu egzersiz için önce gymstick’i ayaklarınıza takın, dirsekleri vücuda yaklaştırın, avuç içleriniz karşıya bakar pozisyonda egzersiz aletini tutun. Dirseklerinizi oynatmadan, nefes vererek ellerinizi göğüs hizasına doğru yukarı çekin. Hareketi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.Ön ve arka kol egzersizleri Boşu üzerinde bodybar ile ön kol çalışması
  Bir önceki egzersizle benzer özellikler taşıyan bu egzersizin farkı, gymstick yerine bodybar kullanmamız ve egzersizi düz zeminde değil, dengede durmanızı biraz daha zorlayacak boşunun üzerinde yapmanız. Dolayısıyla hem barın ağırlığı hem de boşunun sizi zorlaması egzersizi biraz daha zorlaştırıyor.

  kol egzersiz.jpg

  Boşunun üzerinde dengenizi bulun ve barı dirseklerinizi hareket ettirmeden göğüs hizasına doğru yukarı çekin. Ellerin pozisyonuna dikkat edin, barı tutan ellerde avuç içleri dışarı doğru bakmalı. Hareketi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.


  Ön ve arka kol egzersizleri Gymstick ile arka kol çalışması
  Başlangıç pozisyonunda vücut düz ve dik, dirsekler birbirine yakın, eller başın arkasında ensede, bilekler düz… Nefes vererek dirseklerinizin açısını hiç bozmadan kollarınızı düz pozisyona gelinceye kadar yukarı kaldırın. Hareketi çok rahat ve kolay yapan kişiler aleti döndürerek gerilimi artırabilirler. Hareketi 15′er tekrardan oluşan 2 set halinde yapın.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Ön kollar, bileklerin ve parmakların hareketini sağlamanın yanında kolun genel hareketlerini de desteklemektedir. Kolları güçlendirmek için yapmanız gerek en basit egzersiz Dumbbell ile çalışmak Bu hareket bicepsi çalıştırır alt noktasını şekillendirir ve yükseltir.
+ Yorum Gönder


kol güçlendirme,  kol güçlendirme hareketleri,  kol güçlendirme teknikleri,  kol kuvvetlendirme egzersizleri,  kol kuvvetlendirme hareketleri,  kol güçlendirme egzersizleri