+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kontrolsüz spor zararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kontrolsüz spor zararları
  Kontrolsüz spor zararı nedir

  Arkadaşlar sizce kontrolsüz sporun zararları nelerdir hemen bana kısaca açıklar mısınız?

  Hızlı kilo vermek için bilinçsizce yüksek tempoda yapılan sporun zararları saymakla bitmiyor. Memorial Ataşehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Semih Gür, "Sadece yaza girerken değil her zaman sağlıklı olmak için fazla kilolardan kurtulmak gerekir" diyerek şu uyarılarda bulunuyor: "Uzman yardımı almadan bilinçsizce yapılan spor; kas zedelenmelerinden, lif kopmalarına hatta sakat kalmaya kadar varabilecek ağır faturalar çıkarabilir."

  [AT
  TACH]11860[/ATTACH]


  Eklenti Eklenti  

 2. Fatma
  Administrator

  Spor sağlıklı yaşam için önemlidir. Hareket sisteminde görülen rahatsızlıklar çok fazladır fakat ağır bir sorun değildirler. Aşırı derecede antrenman yapmak, kalp atım hızınızı arttırır, buda adrenalin gibi hormonların gereğinden fazla salınımına yol açar. Düzensizleşen vücut dengesi sizi iştahsızlığa sürükler Her şeyin fazlasının zararı olduğu gibi fazla spor yapmanın da birçok zararı bulunmakta.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların spor yapmaları gerektiğini çünkü yapacakları egzersizlerin onların sağlıklarını iyi yönden etkilediklerini söylemiştir. ancak bu yapılacak olan sporun düzenli olarak yapılmasına bağlıdır. düzenli yapılmayan spor insanlara yarar vermekten çok zarar vermektedir.
+ Yorum Gönder