+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Ağlamak neden iyidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ağlamak neden iyidir
  Ağlamak neden iyidir kısaca
  Arkadaşlar bana hemen ağlamanın neden iyi olduğu hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Fransız psikiyatr Patrick Lemoine, Gözyaşlarının Cinsiyeti adlı kitabında, ağlamanın depresyona iyi geldiğini belirtiyor.
  Lemoine, kadınların erkeklere oranla daha çok ağladıkları için duygularını da daha iyi kontrol altında tutmayı başardıklarına inanıyor.

  aglamak.jpg
  Fransız uzman, gözyaşlarının duyguların bir çeşit iletişim yolu olduğu, kızgınlık, korku, öfke, mutluluk ve üzüntünün gösterilmesinde önemli bir araç vazifesi gördüğünü düşünüyor.
  Psikiyatr Patrick Lemoine a göre, erkekler de ağlamayı becerebilseler şiddet kullanma ve alkolizm tehlikesinden kısmen kurtulabilecek ve kendileriyle daha barışık yaşayabilecek.
  Doktor Lemoine, 21. yüzyıl erkeğinin, ağlamanın hüner sayılmadığı bir kültür ortamında yetiştirildiğini, oysa ortaçağda erkeklerin ağlamasının yadırganacak bir durum değil, doğal bir tepki olarak görüldüğüne dikkat çekiyor.
  Lemoine, hormonal etkenlerin, kadınların erkeklere oranla daha fazla ağlamasında etkili olduğunu da düşünüyor.
 2. Fatma
  Administrator

  Ağlamanın hem içsel hem de dışsal işlevleri var. Ağladığımız zaman ruhsal ve fiziksel alemimizde değişiklikler olurken, çevremizdeki insanlarla olan ilişkilerimizde de bir şeyler değişir. Ağlayan insanlarda yaşamış oldukları rahatlama hissinden sonra mutluluk hormonu salgılanır. Ve stres gider.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlarda ağlamak göz yaşının duygusal olarak yaptığı bir tepkidir. insanların ağlaması neden yararlıdır diye bir soru sormuşsunuz. insanların ağlaması şöyle yararlıdır; insan ağladığında gözlerinden gelen yaşlar gözlerimizin temizlenmesine vesile olur. ancak aşırı derecede ağlamak insanların gözlerinin bozulmasına neden olur.
+ Yorum Gönder