+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Yürüyerek ter atmanın faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Yürüyerek ter atmanın faydaları
  Ter atmanın yolları
  Arkadaşlar hemen bana ter atmanın yolları ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?

  * Uzmanlar kalp hastalarına 30 dakika egzersiz önerir ve hastalıklardan korunurken sağlıklı kiloda kalmak için de hareketin şart olduğu bilinir.
  * Bize göre ise egzersizler sizin için çok daha fazla önem taşır. Yaşlanmaya, kalp hastalıklarına, osteoporoza, karın bölgesindeki şişliğe, kireçlenmeye, hafıza kaybı ve strese karşı savaşır.
  * Siz de vücudunuzun son kullanma tarihinin erken gelmesini istemiyorsanız, tavsiyelerimize dikkat edin! Her gün 10 bin adıma kadar yürüyün. 30 dakikada yaklaşık 3 ila 5 bin adım arasında yürümeye gayret edin.
  ravel-sauna.jpg
  YÜRÜYÜŞLERİ ÜÇE BÖLÜN
  * Zamana mı sıkıştınız? O halde üç seferde 10'ar dakikalık yürüyüşler de en az bu kadar faydalıdır. Bu küçük yürüyüşler bile tansiyonunuzu, kötü kolesterolünüzü ve iltihap seviyenizi düşürür; iyi kolesterolünüzü artırır.
  * Basit yoga hareketleri ve düz esneme egzersizleri ise vücudunuzun elastikiyetini artırır. Bir dakikalık esneme hareketi bile sizi iyi hissettirir.
 2. Fatma
  Administrator

  Zayıflamanız için ne kadar yürümeniz gerektiğini ilk olarak günlük yaptığımız şeylerle, normalde ne kadar yürüdüğünüzü /adım, km, kalori/ tespit etmek. Günümüzde kardiyo kilo vermek için yapılsa da asıl önemli noktası kalbinizi koruması ve onu geliştirmesidir.
+ Yorum Gönder