+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır
  Hastalık hakkında bilgi?

  Lütfen arkadaşlar sizlerden ricam bana hastalık hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

  Her olumsuz düşünce bedende bir hastalık yaratır1.jpg

  iyi düşünün, iyi hissedin,iyi olun. Beden ve zihin inanılmaz bir şekilde bir birlerine ayna görevi yaparlar. Hiç üzgün olduğunuz bir anda omuzlarınız dimdik, göğüs dışarı, baş dik durabilir misiniz? Ya da çok mutlu olduğunuz, neşeli bir
  anda bir kenarda elleriniz kollarınız bağlanmış, başınız yerere dönük, kaşlarınızı çatmış olabilir misiniz? Tabiiki olamazsınız.

  Olumlu duygu ve düşüncelerinize göre de olumsuz duygu ve düşüncelerinize görede bedeniniz bir şekil alır. Bütün hücrelerimiz, kaslarımız içinde bulunduğumuz zihin durumuna göre çok hızlı bir şekilde fizyolojik bir değişiklik içine girer.

  Mesela öfkelendiğinizde daha sık ve kısa nefesler alırsınız, nabzınız yükselir, çeneye ve ellere kan pompolanması artar. Kötü bir şey düşündüğünüzde ister geçmişten gelen bir anı olsun, ister gelecekten bir hayal hemen bedende bu hayale eşlik eder. Beden de o kötü duygunun şekillenmesi canlanır. Bu yüzden sık sık tekrarlanan olumsuz duygu ve düşünceler her seferinde bedene zarar verir, toksin üretir. Bir Gün hastalık olarak karşınıza çıkar.

  Bedeni korumak için Sağlıklı beslenmek, bol Alkali Su içmek, spor yapmak çok faydalıdır. Ancak olumlu düşünebilmek daha da önemlidir. Çünkü eğer olumlu düşünemiyorsanız korku içinde yapılan sporun, beslenmenin ve su içmenin de pek faydası olmayacaktır.

  Bedende yapacağımız olumlu bir değişiklikte duygu ve düşüncelerimizi etkiler. Düşünsenize bir düğüne ya da bir eğlenceye gidersiniz hiç canınız dans etmek istemez ama birileri ısrarla sizi dansakaldırır. Ya da ayıp olmasın diye siz dansa kalkarsınız, bir zaman sonra müziğin ritmine kapılır zevkle oynamaya devam edersiniz. Sonrada bir bakarsınızki keyfiniz yerine gelmiş ve eğlenmeye başlamışsınız. Neden? Çünkü bedenizin hareketlerien zihniniz Ayak uydurmuştur. Bazen zorla spora gidersiniz ama sporunuz bitmeye yakın kendinizi çok iyi hissetmeye başlarsınız. Çünkü bedeninizde olan değişiklik, salgıladığınız Hormonlar sayesinde zihninizde etki göstermiştir.

  Gün içinde en çok hangi düşüncelerdeyseniz bedeniniz de daha çok o şekli alır. Zihinde beden de hiç bir şey yokken en çok vakit geçirdikleri pozisyona kolaylukla giriverir. Otomatik kontrol sistemi. Çok kızgınsanız hiç bir şeye kızmadığınız anlarda bile kendinizi kızgın bir görünümde
  http://
  , bulabilirsiniz. Ya da insanlar size sorar '' sen bir şeye mi kızgınsın ''diye.

  Bu bilginin ışığında bedenlerimizi kontrol edemediğimiz zaman zihnimizi, zihnimizi kontrol edemediğimiz zamanlar da bedenimizi kontrol ederk kendimizi sağlıklı bir pozisyona sokabildiğimizin farkındalığını farkedebiliriz.

  Sağlıklı bir yaşam için zihninizin ve bedenizin durumunu kontrol edin. Olumluhttp://
  ,
  düşünmekten bir zarar gelmez. Olumlu vücut pozisyonlarında bulunmaktan da bir zarar gelmez, en fazla kendinizi iyi hissedersiniz. Oysa olumsuz zihin ve beden daha fazla olumsuzluk ve hastalık getirecektir
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Her zaman mutlu olacaksınız diye bir kural yoktur. Bu yüzden sinirli, üzgün ve mutsuz düşüncelere sahip olabiliyoruz. Bunlar vücutta hastalıklar yaratabilir. Stres yapmak sürekli sivilce çıkmasına yol açar. Gergin ve olumsuz düşüncelere sahip olmamaya çalışın.
+ Yorum Gönder