+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Akciğer Kanseri Nasıl Anlaşılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akciğer Kanseri Nasıl Anlaşılır
  Akciğer kanseri nasıl anlaşılır hakkında bilgi

  Akciğer kanseri nasıl anlaşılır kısa bir bilgi verir misiniz?
 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Akciğer kanseri nasıl anlaşılır belirtileri

  Bütün hastalıklarda olduğu erken teşhis en önemli ayrıntıdır. Erken teşhisi bilmek için belirtileri iyi bilmek gerekir. Kanser hastalıkları arasında en yoğun olanı akciğer kanseridir. Akciğer kanserinin belirtilerini bilmek erken teşhis için çok önemlidir. Ancak akciğer kanseri belirtilerine benzerlik teşkil eden bazıl tür hastalıklarda bulunmaktadır. Akciğer kanserini ve diğer hastalıkların belirtilerini birbirinden ayırmaya çalışmadan derhal doktora başvurmak en doğru olanıdır.


  • Akciğer kanserinin en belirgin ve en çok rastlanan belirtisi balgamdan çizgili kan gelmesidir. Bu akciğer kanseri teşhisi için tipik bir belirtidir.
  • Balgamdan kan gelmesi mesela verem hastalarında görülür. Daha sonra akciğerdeki hava yollarının genişlediği hastalıklarda görülür. Ancak ne olursa olsun bir kişiden kanlı balgam gelmesi akciğer kanserini hatırlatır.
  • Diğer kanser türlerinde bu balgamdan kan gelme olayı pek fazla görülmez. Ancak kanser hastalıklarının ileri evrelerinde kilo kaybı, halsizlik ve sürekli bir bitkinlik hali vardır. Bu diğer kanser türlerinde de ortak gözlemlerdir.
  • Ancak bir hastada balgamda kan, göğüste ağrı ve şişme, yüzde ağrı ve şişme gibi rahatsızlıklar var ise tüm kanser türlerinden ve hastalıklardan önce akla akciğer kanseri gelir. Yani akciğer kanserinin diğer hastalıklarla benzer pek bir yanı yoktur. Balgamdan kan gelmesinin en büyük nedeni akciğer kanseridir.
  • Günümüzde akciğer kanseri, beyin tümörü ve benzeri gibi hastalıklarda ilk önce cerrahi müdahale uygulanmaktadır. Ancak bu müdahale başarı getirmemektedir. Günümüz tıbbında yeni geliştirilmiş bitkisel tedavi uygulamalı ile kanserli hücreler % 80 başarı oranı ile yok edilerek kanser tedavisi gerçekleştirilebilmektedir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer kanseri kanser türleri arasında en tehlikelisi ve en sık rastlanılan kanserdir. bir kişinin akciğer kanseri olup olmadığını gösteren en belirgin belirti kişinin balgamında çizgili kan bulunmasıdır. bunun dışında da başka belirtileri bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder