+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Akciğer Kanserinde Kemoterapi Sonrası Beslenme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akciğer Kanserinde Kemoterapi Sonrası Beslenme
  Akciğer kanserinde kemoterapi sonrası beslenme hakkında bilgi

  Arkadaşlar akciğer kanserinde kemoterapi sonrası beslenme hakkında bir kaç bilgi verir misiniz?

 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Akciğer Kanserinde Kemoterapi Sonrası Nasıl Beslenilmeli kısaca

  Kanser tedavisi sırasında uygulanan kemoterapi yöntemi, vücuttaki normal hücreleri de tahrip edebilir. Vücudun genel durumunu bozabilir, kuvvetsizlik ve kan tablosunda düşüklük meydana gelebilir. İşte bunu düzeltmek için tamamlayıcı tıbbın ayrı bir yeri vardır. Alacağınız gıdalarla kemoterapinin yan etkilerini azaltabilirsiniz. Bu konuda halk arasında 'balık yağı' olarak bilinen omega-3 yağ asidi çok faydalı.

  2.jpg

  Ama omega-3'ü doğru balıkların yağından almak lazım. Örneğin okyanuslardaki sardalyalardan ve somon balıklarından elde edilen omega-3 çok faydalıdır. Bunun dışında, selenyum ve laykopen maddesi bağışıklık sistemini güçlendirir. Ekinezya da öyle. Özellikle yeşil sebzelerde bolca bulunan folik asit çok faydalıdır. Folik asit; hem kanserden korur, hem de kemoterapinin yarattığı tahribatın önlenmesinde etkilidir. Ginseng, ananas, çörekotu, zencefil ve kara üzüm çok yararlı. Zerdeçal çok önemli bir maddedir; hem tümör hücresini yok eder hem de immün (bağışıklık) sistemini güçlendirir. Bazı meme kanseri türlerinde keten tohumunu tavsiye ederiz. Ama bu her meme kanseri hastası için geçerli değil.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer kanserinin tedavi yöntemlerinden biri olan kemoterapi sonrasında ,vücudunuz halsizleştiğinizden, hücreleriniz tahrip gördüğünden yeniden eski halinize dönebilmek için yapıcı ve onarıcı besinler tüketmeniz tavsiye edilmektedir.
+ Yorum Gönder