+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Akciğer Kanserinde Son Evre Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akciğer Kanserinde Son Evre Nedir
  Akciğer kanserinde son evre hakkında bilgi

  Lütfen arkadaşlar hemen bana akciğer kanserinde son evre ile ilgili bir kaç bilgi verir misiniz?
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Akciğer Kanserinde Son Evresi hakkında bilgi

  Akciğer kanserinin son aşamalarındaki hastalarda, tükürükten kan gelmesi, çok hafif bir çabada bile nefes alma zorluğu gibi ağır sağlık sorunları görülür. Akciğer kanserinin son safhalarındaki bir hastanın yakını ya da bakıcısı olarak, onunla nasıl ilgilenmemiz gerektiğini bilmek ise büyük önem taşır.

  Son Evre.jpg

  Kanser hücrelerinin her iki akciğere de yayılması, akciğer kanserinin son safhasıdır. Bazı hastalarda, kanserin böbrek, karaciğer gibi vücudun diğer önemli organlarına yayıldığını gözlemlenir. Son safhayı yaşayan bazı hastalarda kalp ya da akciğer etrafında sıvı birikmesi olabilir. Bu sıvı, kanserli hücreler içerir. Böyle bir tablo malign plevral efüzyon (akciğer zarında sıvı toplanması) ya da perikardiyal efüzyona (kalp zarında sıvı toplanması) karşılık gelir. Akciğer zarında çok fazla sıvı birikmesi olmuşsa, nefes alırken akciğerin genişlemesi imkansızdır ve bu da kişiyi nefessiz bırakır. Eğer akciğer etrafındaki sıvı, kanser hücreleri içeriyorsa buna ‘malign plevral efüzyon’, yani kötü huylu sıvı birikmesi denir
  .

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer kanseri kanserler arasında en zor olan kanser türüdür. bu kansere yakalanan kişi eğer erken teşhis edilirse hastalık atlatılabikir. ancak son evreye geldiğinde hala teşhis edilemediyse kişinin tedavi edilmesi imkansız bir hale gelir.
+ Yorum Gönder