+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Akciğer Kanserinde 4. Evre Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akciğer Kanserinde 4. Evre Nedir
  Akciğer kanserinde 4. evre hakkında bilgi

  Arkadaşlar akciğer kanserinde 4.evre nedir bir kaç bilgi verir misiniz?
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Akciğer Kanserinde 4. Evre Nedir

  Evre 4.jpg

  Evre 4:

  Tümör metastaz yapmıştır. Temelli şifa şansı düşüktür. Kemoterapi, gerekirse radyoterapi ve destek tedavileriyle hastaya kaliteli ve uzun bir yaşam şansı sağlanmaya çalışılır. Küçük hücreli dışı akciğer kanserinde tümör, evre 4′e gelinceye kadar aradan 1.5-2 sene geçer. Küçük hücreli dışı akciğer kanseri grubundar. olan adeno kanserde ise metastaz riskil tümörün büyüme ve evre değiştirme hızı çok daha fazladır.

  Küçük hücreli akciğer kanseri ise en hızlı çoğalan, kısa sürede beyin, kemik iliği, karaciğer, böbrek üstü gibi organlara metastaz yapabilen bir tümördür. Eskiden bu hastalarda yaşam haftalarla ölçülürdü. Çünkü teşhis edildiği anda tümör yüzde 85 oranında metastaz yapmış halde bulunur.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer kanseri kanser türlerinin en ölümcül olanıdır. bu yüzden akciğer kanseri için tedavi gören insanlar 24 saat boyunca tedavi görürler. akciğer kanseri her kanser gibi kademeli olarak ilerler eğer kanser dörtüncü evrye gelirse üzülerek söylüyorum tedavi edilmesi mümkün olmayan bir hal alır. kemoterapi i,le az da olsa yaşam şansları yükseltilmeye çalışılır. ama bunun dışınnda her şeyi allah bilir.
+ Yorum Gönder