+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Vücudun Savunma Sistemi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücudun Savunma Sistemi Nedir
  Vücudun savunma sistemi nedir kısaca

  Arkadaşlar vücudun savunma sistemi nedir lütfen açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Vücudun Savunma Sistemi

  Vücudun savunma sistemini dengeleyen çörekotu, A, E ve C vitaminleri, beta karotin gibi antioksitleri içinde bulunduruyor. Ayrıca içeriğinde bulunan selen, zehirli maddelerin vücuttan atılmasında destek oluyor.

  Vücudumuz doymamış yağ asitlerini, üretemediğinden bu yağ asitlerini dışarıdan karşılamak zorunda kalıyor ve günlük olarak bu ihtiyacımızı da 1 gr çörekotu yağı karşılıyor.

  savunma sistemi.jpg


  İçinde bulunan nigellon, alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunu genişletip krampların giderilmesini sağlıyor. Vücuttaki zehirlerin atılmasını sağlayan çörekotu, savunma sistemini dengeliyor. Yaraların daha çabuk iyileşmesini ve hücre yenilenmelerini hızlandırıyor. Hormon sistemini ve ruh halini de güçlendiriyor ve damar hastalıklarını engelliyor.

  ‘Bir tek ölüme çare olmaz’ diye bilinen çörekotu, öksürüğü de hafifletip, iltihaplanmaları gideriyor. İçeriğinde bulunan B1, B2 ve B6 vitaminleri, pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynuyor. Savunma sistemi düşmanlarını yok edip, dolayısıyla savunma sistemini güçlendiriyor.
  Vücudun Savunma Sistemini, Hormon ve Ruh Halini Güçlendiren Çörekotu

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Vücudun savunma sistemini akyuvarlar oluşturmaktadırlar. akyuvar beyaz kan hücreleri olup bir hastalığa karşı hastalık yapıcı bakterileri yok etme görevlerine sahiptirler.
+ Yorum Gönder