+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Vücudun Fazla Yağ üretmesi Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücudun Fazla Yağ üretmesi Nedir
  Vücudun fazla yağ üretmesi nedir kısaca

  Arkadaşlar sizce vücudun fazla yağ üretmesi nedir kısaca açıklar mısınız?
 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Vücudun Fazla Yağ Üretmesi

  Eğer yarış öncesi yağdan zengin besinler tüketirsem ya da düşük karbonhidrat ve yüksek yağ içeren bir diyeti hayat tarzı olarak benimsersem ne sonuçlar alırım sorusuna cevap mı arıyorsunuz? O zaman aşağıda yer alan yazı tam size göre…

  Sporculara performanslarını arttırmak için önerilen bir yöntemde yağdan zengin bir beslenme tarzı benimsemek yani enerjinin çoğunun yağdan karşılandığı bir diyet olabilir. Yağdan zengin bir diyet bir çözüm olabilir mi yoksa sıkça rastlanan şehir efsanelerinden biri midir?

  Yağlar vücudumuz için hem enerji kaynağıdır hem de vücudun işlevlerinde biyolojik rollere sahip bir öğedir. Yağlar vücuda karbonhidratlardan daha fazla enerji sağlar. Ayrıca vücudumuzda depolanmış olan yağların sağladığı toplam enerji, depo karbonhidratların sağlamış olduğu enerjiden yaklaşık elli kat daha fazladır. Sporcular için kas içinde depolanmış olan yağlar daha fazla önem taşır. Ağırlık çalışan bireylerde ve halterciler için karbonhidrat depoları daha önemli iken, maraton atletleri için karbonhidrat depoları kadar yağ depoları da önemlidir.

  Vücut için başlıca enerji kaynağının yağ olmama nedeni, yağların enerjiye dönüşebilmek için daha fazla oksijene ihtiyaç duyuyor olmalarıdır. Vücut, daha az oksijene ihtiyaç duyan karbonhidratı daha kolay parçalayıp enerji oluşturabileceği için, karbonhidratları ilk enerji kaynağı olarak seçer.

  Antrenman sırasında yağlar, birçok metabolik basamak sonrasında enerjiye çevrilebilirler. Kısa ve orta zincirli yağ asitleri, uzun zincirli yağ asitlerine göre daha etkindirler. Bunun sebebi, kısa ve orta zincirli.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların fazla yağlı şeyler tüketmeleri onların aşırı derecede kilo almalarına ve sağlıklarından olmalarına neden olmaktadır. insanlarda yağ yıkımı çok zor olduğundan kişilerin aldıkları kilolarını vermeleri de çok zor olacaktır. o yüzden kilo almamak için yediklerinize dikkat etmelisiniz.
+ Yorum Gönder


vücudun fazla yağ üretmesi,  vücudun yağ üretmesi