+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Tip 1 Diyabet Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tip 1 Diyabet Nasıl Tedavi Edilir
  Tip 1 diyabet nasıl tedavi edilir kısaca

  Arkadaşlar tip 1 diyabet nasıl tedavi edilir kısaca açıklar mısınız?

 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Tip 1 Diyabet Nasıl Tedavi Edilir Hakkında Bilgi

  Tip 1 diyabetli kişiler planı farklı bir tür takip etmek gerekir. Ayrıca diyabet yönetim planı adı verilen bir tedavi planı, insanların diyabet yönetmek ve sağlıklı ve aktif kalmaya yardımcı olur. Herkesin planı bir kişinin sağlık ihtiyaçları ve diyabet sağlık ekibinin önerileri doğrultusunda, farklıdır.

  Diyabet Tedavisi Temel

  Bu tedavi şeker hastalığı söz konusu olduğunda anlamak için ilk şey kanda glikoz miktarı kan şekeri düzeyidir. Glikoz Yediğimiz ve de oluşan ve vücudun içinde depolanan gıdalar gelen bir şekerdir. Bu vücut hücreleri için ana enerji kaynağı, ve kan yoluyla her bir hücre için gerçekleştirilir. Glikoz insülin hormonu yardımıyla hücrelere alır.

  tıp 1 diyabet.jpg

  Peki kan şekeri tip 1 şeker hastalığı ile ilgili mi? Tip 1 diyabetli kişiler artık insülin üretebilir. Bu glikoz kan kalır ve hücre içine almaz, çok yüksek gitmek için kan şekeri neden anlamına gelir.

  Tip 1 şeker hastalığı olan kişilerin hasta hissediyorum yüksek kan şekeri seviyeleri yapabilir, kendi tedavi planı Büyüdükçe ve normal geliştirmek emin yaparken, sağlıklı bir aralık içinde kendi kan şekeri seviyesini tutmak içerir böylece. Bunu yapmak için, tip 1 şeker hastalığı olan kişilerin gerekir:

  • her gün insülin almak
  • Sağlıklı, dengeli beslenmeye ve diyabet yemek planı sadık
  • günde birkaç kez kan şekeri seviyelerini kontrol
  • Düzenli fiziksel aktivite olsun

  Tedavi planı sonrasında bir kişinin sağlıklı kalmasına yardımcı, ancak şeker hastalığı için bir tedavi değil olabilir. Şu anda, orada şeker hastalığı için bir tedavi, bu nedenle tip 1 şeker hastalığı olan kişilerin hayatlarının geri kalanı için tedavi gerekir. İyi haber planı yapışmasını insanların sağlıklı hissediyorum ve daha sonra şeker hastalığı sorunları önlemek yardımcı olabilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tip 1 diyabet hastalarının hasta olmasının nedeni bu hastalığa sahip olan bireylerde pankreas yetersizliği bulunmasıdır. bu yüzden tip 1 diyabet hastaları bu hastalıktan tamamen kurtulabilirler bu da sadece pankreas nakli ile gerçekleşir.
+ Yorum Gönder