+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Burun Eti Neden Olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burun Eti Neden Olur
  Burun Eti Neden Olur kısaca

  Arkadaşlar sizce burun eti neden olur kısaca açıklar mısınız?
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Burun Eti Neden Oluşur Hakkında Bilgi

  Yapılan onca araştırmaya rağmen henüz burun etinin nedeni tam olarak anlaşılmış değil. Bazılarında iltihaplanma burun eti oluşumuna neden oluyorken bazılarında neden böyle bir etkisi olmuyor henüz belirsiz. İltihaplanma mukus üreten bezlerde oluyor. Buradan ve bazı araştırmalardan yola çıkarak burun eti olan kişilerin bağışıklık sistemi farklı işliyor ya da sümüklerindeki kimyasal burun eti olmayanlardan farklı sonuçlarına varılabilir.

  Burun eti her yaştan insanda görülebilir. Genç ya da orta yaşlı yetişkinlerde çok daha yaygındır. Sinüslerinizin ya da burun kanalınızın herhangi bir yerinde burun eti oluşabilir. Ancak en çok görüldüğü alan sinüslerin gözlerle, burunla ya da çene kemiğiyle bağlandığı yer.

  Risk oluşturabilecek nedenleri

  Kronik iltihaplanmaya neden olan her durum burun etlerinin oluşmasına da neden olabilir. Burun etiyle ilişkili olan durumlar şunlar:

  • Astım. Havanın geçtiği yerlerde iltihaplanmaya neden olur.
  • Aspirin gibi ilaçlara alerji benzeri tepki.
  • Alerjik mantar sinüzit.
  • Sistik fibroz.

  Ailenizin sağlık geçmişi de burun etlerinin oluşmasında önemli rol oynar. Genetik olarak burun etlerine daha yatkın olma konusunda da bazı kanıtlar var.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilim adamlarını yapmış olduğu onca araştırmalara rağmen insanlarda oluşmu8 hakkında tam olrak kesin bir bilgi edinemedi yani insanlarda buruneti oluşumu bilinememektedir. insanlarda burun eti her yaşta çocuklarda bulunmaktadır.
+ Yorum Gönder