+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Kalp rahatsızlıkları ve nedenleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kalp rahatsızlıkları ve nedenleri nelerdir
  Kısaca kalp rahatsızlıkları ve nedenleri

  Hemen bana kalp rahatsızlıkları hakkında bilgi verir misiniz? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  KISACA KALP RAHATSIZLIKLARI VE NEDENLERİ
  Kalp göğüs kafesi içinde, akciğerlerin üzerinde yer alır. Tüm canlı varlıkların hayat merkezidir. Vücudumuza ritmik kasılmalarla besini, oksijeni ve kanı pompalar. Vücuttaki diğer kaslar gibi kalbin de düzgün çalışması için oksijene ihtiyaç vardır. Kalbin bu ihtiyacını karşılaması için besleyici damarlar olan koroner arterler bulunur. Bunlarda meydana gelebilecek herhangi bir problem çok ciddi sorunlara yol açabilir.

  Kalp hastalığı, kapsamı oldukça geniş bir terimdir. Kalp ile ilgili birçok hastalık vardır. Bunlardan en sık karşılaşılan rahatsızlıklar: kalp kapaklarındaki hastalıklar, kalbin yapısından kaynaklanan anormallikler, kalbe kan akışını sağlayan damarlardaki rahatsızlıklar ve kalpteki ritim bozuklukları sayılabilir.

  Damar sertliği, kalp hastalıkları arasındaki en büyük tehlikedir. Yağların artmasıyla damar yapısının bozulması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Protein ve kolesterolden oluşan birikmiş yağ çamurları zaman içerisinde damarları daraltır ve kanın kalbe akışını engeller. Bununla birlikte damarlar esnek yapısını kaybetmeye başlar, bu da kan basıncını arttırır, damar duvarları zedelenir ve damarda pıhtı oluşur. Koroner damarlarda oluşan bu daralma sonucu içinden geçen ve kalbi besleyen kan miktarı azalacağından dolayı kalpte problemler oluşmaya başlar. Bunun yanında vücuttaki diğer damarlarda meydana gelen daralma, kan basıncının yükselmesi ve kanın pıhtılaşmasına bağlı değişik damar hastalıkları ortaya çıkabilir.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların sahip oldukları en önemli organlardan biride insan kalbidir. insanların kalbinin durması kişinin öldüğü anlamına gelmektedir. insanlar sağlıklı beslenmedikleri için kalplerine bağlı damarlar tıkanmaktadırlar. buda insanlarda kalp krizlerine neden olmaktadır. bunun dışında da insanlar doğduklarında kalpleri delik doğarlar buda onların vücutların büyümesi ile kalpleri vücudu kaldıramaz ve kap nakli olmazsa kişi ölür.
+ Yorum Gönder