+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Böbrekleri görev yapmayan bir insanın sorunları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Böbrekleri görev yapmayan bir insanın sorunları
  Böbrekleri görev yapmayan bir insan ne gibi sorunlarla karşılaşır

  Böbrekleri görev yapmayan bir insan ne gibi sorunlarla karşılanır kısaca açıklar mısınız?


  Böbreğin normalde yaptığı görevlerin kaybına böbrek yetmezliği denir. Böbrek yetmezliği geliştiğinde böbreklerin şu görevlerinde önemli aksamalar olur:

  * Zararlı (toksik) maddelerin vücuttan idrar yoluyla uzaklaştırılması
  * Fazla suyun uzaklaştırılması
  * Kan basıncının (tansiyon) kontrol edilmesine yardı
  * Kan hücrelerinin yapımının kontrol edilmesine yardı
  * Kemiğin güçlenmesine yardım


  Sağlıklı bir tek böbrek tüm bu görevleri yerine getirebilir. Kişideböbrek yetmezliğine ait şikayet ve bulguların oluşması için her iki böbreğin de görevlerini yapamaması gereklidir.

  Bu görevlerin yerine getirilmesindeki aksama ilerleyici ve geriye dönüşsüz olarak meydana gelirse bu duruma kronik böbrek yetmezliği adı verilir .
  Ancak görev kaybı saatler veya günler içinde meydana geliyorsa ve geriye dönüş ihtimali varsa, bu duruma akut böbrek yetmezliği denir.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Böbrekler vücutta bulunan atıkların atılmasını sağladığı için böbrek fonksiyonları hayati önem taşır.Böbrekler bu görevleri yapmazsa atıklar kan dolaşımlarını ya da idrar yollarında tıkanıp zehirlenmeye yol açar.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Böbrekleri iflas eden biri vücutlarında oluşan metabolik artıklar nedeni ile meydana gelen zehirli atıklar insanların vücudunda kalır buda insanı hasta etmeye yeter de artar. ayrıca böbrek yetmezliği yaşayan hastalarda kemiklerde tam olarak gelişmez.
+ Yorum Gönder


böbrekleri görev yapmayan bir insan ne gibi sorunlarla karşılaşır,  böbrekleri görev yapmayan bir insan ne gibi sorunla karşılaşır,  bobrekleri gorev yapmayan bir insan ne gibi sorunlarla karsilasir,  böbrekleri görev yapmayan insan ne gibi sorunlarla karşılaşır,  böbrekler görevini yapmazsa ne olur,  Bobreklerimiz gorevini yapmazsa ne olur