+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Vucut Sağlığı Forumunda Cilt Kırışıklıkları Nedenleri Ve Pratik Çözümleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Sevinç
  Devamlı Üye

  Cilt Kırışıklıkları Nedenleri Ve Pratik Çözümleri
  Cilt Kırışıklıkları hakkında bilgi?

  cilt kirisik.jpg

  CİLT KIRIŞIKLIKLARI NEDENLERİ VE PRATİK ÇÖZÜMLERİ

  Nedenler: Deri kırışıkları, herhangi bir hastalık belirtisi değil, bir yaşlanma belirtisidir; ama oluşum süreci yavaşlatılabilir. Başlıca neden, derinin giderek kurumasının yanı sıra, yaşlanma süreci içinde deride albümin birikimleri oluşmasıdır. Yanlış yüz bakımı, fazla güneş ışını, yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, nikotin ve alkol bu birikimlerin oluşmasını destekleyen faktörlerdir. Ayrıca, radikal diyet kürleri de deri kırışıklıklarına yol açabilir.

  Pratik çözümler: Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. E vitamini, ıspanak, kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz ve fıstık ürünlerinde vardır.

  Bromelain enzimi, deri dokusundaki albümin birikintilerini çözer. Bolca bromelain içeren taze ananas suyu günde en az 1 bardak içilmelidir.

  Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

  Balmumu maskesi: 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze sürülür, 15-20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.
  Her gün ısırganotu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir. Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz güzelleşir. Sigara zararlıdır. Nikotin, deri dokusunu besleyen kılcal damarların tıkanmasına yol açar. Uzun süre güneşlenmek zararlıdır. Günde en az 7-8 saat uyumak gerekir. Deri pörsümesine ve kırışmasına, gereğince görev yapamayan bağırsaklar da neden olabilir. İyi bir sindirim sağlanması gerekir.

  Organizmanın koruyucusu olan deri, kendini de çok iyi koruyabilir. Ama onu, her gün belirli oranda sıcağa, soğuğa, ışığa, kuru ve nemli ortama tabi tutarak, güçlendirmek gerekir. Özellikle açık hava, derinin başlıca güç kaynağıdır.
 2. Zarafet
  Üye

  Kırışıklık yaşlılığın ilk belirtileri olarak yüzünüzde ortaya çıkmaktadır. Kırışık giderme konusunda A Vitamini olumlu bir etki gösterir. Besinlerden aldığımız bu tür vitaminler hem cildimizi hem de bedenimizi korur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanların vücutları sürekli olarak mitoz bölünme sonucu kendini yenilemektedir. ancak insanlar belli bir yaşa geldiklerinde giderek bu yenilenme yavaşlıyor. insanların bedenlerindeki bu yenilenme azaldığı zaman ciltde kırışıklıklar oluşmaya başlıyor. bu da insanların kendisini estetiğe daha fazla vermesine neden oluyor.
+ Yorum Gönder