+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda Tarihte mavi gözlü insan varmıydı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tarihte mavi gözlü insan varmıydı
  Tarihte mavi gözlü insan varmıydı

  mavigozlubebek.jpg

  Mavi gözlü insanların tek ortak atası varmış

  Mavi gözlü insanların tek ortak atası varmış
  Danimarkalı araştırmacılar, mavi gözlü insanların tek bir ortak atadan geldiğini iddia etti.

  Kopenhag Üniversitesi’nden Hans Eiberg başkanlığındaki bir araştırmacı grubu, göz rengiyle ilgili gende yaşanan bir mutasyon nedeniyle, "melanin" maddesi üretimi azaldığından kahverengi olması gereken gözün mavi renk aldığını bildirdi.

  Eiberg’e göre mavi gözlülerin DNA’sındaki mutasyon aynı döneme denk geliyor, bu da tek bir atadan dünyaya yayıldıkları anlamını taşıyor. Hans Eiberg, "Orijinal olarak, aslında hepimiz kahverengi gözlüyüz. Ancak kromozomlarımızdaki OCA2 geninin mutasyona uğraması sonucu, renkte değişim meydana geliyor. Yani bir anlamda göz renginin kahverengi olması yeteneği kayboluyor. Böylece göz rengi maviye dönüşüyor.

  Oysa gözde yeşil renk, iris tabakabındaki melanin oranının değişmesinden kaynaklanıyor" dedi. Eiberg, bu sonuçtan yola çıkılarak, mavi gözlü insanların tek bir ortak atadan geldiğinin söylenebileceğini ifade etti.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Tarih te mavi göz vardı çünkü mavi göz göz organının bir şekil de mutasyona uğraması sonucu oluşan bir durumdur yapılan araştırmalara göre mavi gözlülerin tek bir atadan geldiği kanıtlandı.
+ Yorum Gönder


mavi gözlü bebekler,  güzel gözlü bebekler,  en güzel mavi gözlü bebekler,  mavi gözlüler,  mavi gözlü bebek resimleri