+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Vücut Sistemleri Forumunda İnsan vücudunda bağırsak uzunluğu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  İnsan vücudunda bağırsak uzunluğu
  İnsan vücudunda bağırsak uzunluğu kaç metredir

  Bağırsaklar mide ile anüs arasındaki kısmına denir.Bağırsaklar nsanlarda ve diğer memelilerde iki ana kısımdan oluşmaktadır bu iki ana kısım ince bağırsak ve kalın bağırsaklardır.


  Bağırsakların toplam uzunluğu 1,5 ile 2 metre arasında olup, sindirim sisteminin beşte birini oluşturmaktadır. Bağırsağın başlangıcında yer alan çekumda çapı en geniştir, sonra kolon boyunca gittikçe daralır anal kanaldan hemen önce yer alan rektumda epeyce bir genişlemektedir.


  İnce bağırsağın uzunluğu yetişkin bir insanın boyunun yaklaşık 4 katı uzunluğundadır. Eğer bağırsaklar geriye doğru katlanmasaydı 5 6 metrelik uzunluğu karın boşluğuna sığması mümkün olamazdı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  İnsan da iki çeşit bağırsak bulunmakatadır bunlar kalın ve ince bağırsak. her iki bağırsağın uzunlupğu dsa özellikleride farklılık göstermektedir. ama yanılmıyorsam her bağırsakların toplam uzunluğu 1.5 2 metre arasında değişmektedir.
+ Yorum Gönder


insan bağırsağı kaç metre,  insan vücudunda kaç metre kalın bağırsak vardır,  insan bağırsağı kaç metredir,  insanda kaç metre bağırsak var,  insan vucudunda kaç metre bağırsak vardır,  insan bağırsağı kaç m