+ Yorum Gönder
WhatsApp ve Mobil Sohbet Programları ve WhatsApp Durumları Forumunda Dini Anlatan Güzel Sözler Nickler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dini Anlatan Güzel Sözler Nickler
  Dinile ilgili güzel Sözler

  Hiçbiriniz kendisi için istedigini (mü'min) kardesi için istemedikçe (gerçek) iman etmis olamaz. Buhârî, Îmân, 7; Müslim, Îmân, 71.

  Müslüman müslümanin kardesidir. Ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. Kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse Allah da onun bir ihtiyacini giderir. Kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple Allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. Kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, Allah da Kiyamet günü onu(n kusurunu) örter. Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr, 58.

  Iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmis olamazsiniz. Müslim, Îmân, 93; Tirmizî, Sifâtu'l-Kiyâme, 56.

  Müslüman, insanlarin elinden ve dilinden emin oldugu kimsedir. Tirmizî, Îmân, 12; Nesâî, Îmân, 8.
 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Dini Güzel Sözler


  Fuzuli'ye Sormuşlar; Sevmek Mi Daha Güzeldir, Sevilmek Mi? Sevmek! demiş. "Çünkü, Sevildiğinden Hiç bir Zaman Emin Olamazsın..!"

  Cehennem, uzaktan gösterilince, ateşin, mahşer yerine sürünce,Sırat köprüsüne, halk yürüyünce,aslan gibi gücün olsa, ne fayda?

  Milyarın olsa da, rızkını yersin, ecel şerbetini bir gün içersin! Yalın ayak, başın açık gidersin, dünya dolu, malın olsa, ne fayda!

 3. Ziyaretçi
  O kadar guzel dinimiz varki bizim. Herseye bir cevabimiz var. Inanmamak icin hic bir nedenim yok benim. ALLAHIM IYIKI VAR.
 4. Gülşen
  Devamlı Üye
  Din ile ilgili pek çok anlamlı sözler söylenmektedir. Din ile ilgili sözleri özel günlerde özellikle din ile ilgili sözleri sosyal medya üzerinden paylaşabilir yada mesaj olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

+ Yorum Gönder


dini anlatan sözler,  dinimizi anlatan güzel sözler,  dini anlatan güzel sözler,  nickler sözler