+ Yorum Gönder
WhatsApp ve Mobil Sohbet Programları ve WhatsApp Durumları Forumunda Mevlananın uzaklıkla ilgili sözleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mevlananın uzaklıkla ilgili sözleri nelerdir
  Mevlananın uzaklıkla ilgili sözleri nelerdir


  Mevlana Celaleddin Rumi, 1207 yılında Afganistan'ın Belh şehrinde doğmuş bir sufi ve din bilginidir. Anadolu'nun ünlü evliyalarından sayılan ve hoşgorü felsefesiyle tanınan Mevlana Celaleedin Konya'da yaşamıştır. Lakabı olan mevlana "efendimiz" anlamına gelir, ismindeki "Rumi" ise anadolu'da yaşayan kişi demektir. Şemsi Tebriz'i ile olan manevi dostluğuyla da tanınmaktadır.

  Dönemin İslam kültür merkezlerinden Belh kentinde hocalık yapan ve Sultan-ül Ulema (Bilginler Sultanı) lakabıyla anılan Bahaeddin Veled'in oğludur. Mevlânâ, babası Bahaeddin Veled'in ölümünden bir yıl sonra, 1232 yılında Konya'ya gelen Seyyid Burhaneddin'in manevi terbiyesi altına girmiş ve dokuz yıl O'na hizmet etmiştir. Mevlana, 17 Aralık 1273te ölmüştür.

  Mevlânâ'nın 800.doğum yılı olan 2007 UNESCO tarafından dünya Mevlânâ yılı ilan edilmiştir. Bu karar Mozart yılı olan 2006'nın mart ayında alınmıştır.
  uzaklıkla ilgili sözü ise
  Uzaklik deyip dert ettigin nedir ki sevgili..?..
  Biz Yaradani görmeden sevmedik mi..? 2. Ebru
  Devamlı Üye

  MEVLANA'NIN UZAKLIKLA İLGİLİ SÖZLERİ

  Uzaklik deyip dert ettigin nedir ki sevgili..?..
  Biz Yaradani görmeden sevmedik mi..?

 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Mevlana çok sevilen bir alim ve din adamıdır. Mevlana insanlara doğruyu öğretmek ve diniş konularda eğitim vermek amacı ile medreselerde dini eğitim vermiştir. Mevlana insanlara yol gösterecek pek çok sözler söylemiş ve bu sözleri günümüze kadar gelmiştir.
+ Yorum Gönder


uzaklıkla ilgili sözler,  uzaklık sözleri,  uzaklık mesajları