+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows XP'den Windows 7'ye Yükseltme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Windows XP'den Windows 7'ye Yükseltme

  Windows XP'den Windows 7'ye Yükseltme Yolu


  Bu öğreticiyi yazdırmanızı çok tavsiye deriz. Windows 7 yükleme işlemi sırasında kişisel bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır, bu nedenle yazdırılmış bir kopya bulundurmanız, bu web sayfasına geri dönemezseniz adımları izlemenize yardımcı olacaktır.

  Windows Media Player Eklentisi'ni karşıdan yükle ve kur
  Windows XP'den Windows 7'ye yükseltme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu videoyu izleyin (video İngilizce içeriğe sahip olabilir). (3:07)

  Giriş
  Kişisel bilgisayarınızı Windows XP'den Windows 7'ye yükseltmek için, Windows 7 yüklemesi sırasında Özel seçeneğini belirlemeniz gerekir. Özel yükleme, programlarınızı, dosyalarınızı veya ayarlarınızı korumaz. Bu nedenden dolayı bazen "temiz" yükleme olarak adlandırılır.

  Özel yükleme daha karmaşıktır ve tamamlanması bazen birkaç saat alabilir. İşlemin tamamı boyunca sizi adım adım yönlendirmemize yardımcı olması için bu beş adımlı öğreticiyi oluşturduk.

  Gerekenler
  Bir dış sabit disk. Windows 7'yi yüklemeden önce dosyalarınızı kişisel bilgisayarınızdan dışarı taşımanız gerekir. Bunu kolaylaştırmak için, dış sabit disk gerektiren Windows Kolay Aktarım adlı ücretsiz karşıdan yüklemeyi öneririz. Bunlar elektronik eşya ve ofis malzemeleri mağazalarında bulunabilir ve bilgisayarınıza ek depolama alanı eklemek için kolay bir yol sağlar.

  Windows 7'de kullanmak istediğiniz programlar için orijinal yükleme diskleri veya kurulum dosyaları. Windows 7'yi yükledikten sonra programlarınızı el ile yeniden yüklemeniz gerekir. Windows Kolay Aktarım'ı çalıştırdığınızda Windows XP'de kullanmakta olduğunuz programları listeleyen bir rapor alırsınız.

  32 bit ve 64 bit: Hangi Windows 7 sürümünü yüklemeli?
  Windows 7 paketinde hem 32 bit hem de 64 bit yükleme diskleri bulunmaktadır. 64 bit işletim sistemleri büyük miktarlardaki bellekleri (tipik olarak 4 gigabayt (GB) veya daha fazla rasgele erişim belleği (RAM)) 32 bit işletim sistemlerinden daha verimli olarak işleyebilir. Ancak, tüm bilgisayarlar 64 bit uyumlu değildir. Daha fazla bilgi için, bkz. 32 bit ve 64 bit Windows: sık sorulan sorular.

  Muhtemelen 32 bit sürümüne ihtiyacınız vardır, ancak emin olmak için Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın.

  "x64 Edition" yazısını görmüyorsanız, Windows XP'nin 32 bit sürümünü çalıştırıyorsunuz demektir. Bu öğreticideki Adım 1, bilgisayarınızın Windows 7 işletim sisteminin 64 bit sürümünü çalıştırıp çalıştıramayacağını öğrenmenize yardımcı olabilecek Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nın nasıl çalıştırılacağını size gösterecektir.

  Sistem'in altında "x64 Edition" yazısı görünüyorsa, Windows XP'nin 64 bit sürümünü çalıştırıyorsunuz demektir ve Windows 7'nin 64 bit sürümünü çalıştırabilirsiniz.

  Sonraki: Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı karşıdan yükleyin ve çalıştırın.

  Makale Kimliği: MSW700004

  http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/help/upgrading-from-windows-xp-to-windows-7
 2. Acil

  Windows XP'den Windows 7'ye Yükseltme isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder