+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 güncelleştirmelerini yükleme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Windows 7 güncelleştirmelerini yükleme

  Windows 7 Güncelleştirmelerini Yükleme Nasıl Yapılır?


  Windows programının önemli güncelleştirmeleri, bunlar çıktığında şayet yüklenmesini istiyorsanız, otomatik güncelleştirmeyi etkinleştirin. Önemli güncelleştirmeler, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi önemli avantajlar sağlar. Windows programını, kritik olmayan sorunları giderebilecek ve bilgisayar kullanma deneyiminizi artırmanıza yardımcı olabilecek önerilen güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek biçimde de ayarlayabilirsiniz. İsteğe bağlı güncelleştirmeler otomatik olarak karşıdan yüklenmez veya kurulmaz. Microsoft'un yayımladığı güncelleştirme türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bkz. Otomatik güncelleştirmeyi açma veya kapatma ve Windows'un güncelleştirme yükleme ve güncelleştirmelerle ilgili uyarıda bulunma şeklini değiştirme.

  Tümünü gizle Windows güncelleştirmelerini denetlemek için

  Windows Update'i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update'i tıklatın.

  Sol bölmeden Güncelleştirmeleri denetle'yi tıklatın ve Windows programının bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.

  Önemli güncelleştirmeler çıktığını veya önemli güncelleştirmeleri incelemenizi söyleyen bir ileti görürseniz, önemli güncelleştirmeleri görüntülemek ve yüklemek için iletiyi tıklatın.

  Daha fazla bilgi için listeden önemli güncelleştirmeleri tıklatın. Yüklemek istediğiniz güncelleştirmelerin onay kutularını seçin ve ardından Tamam'ı tıklatın.

  Güncelleştirmeleri yükle'yi tıklatın.

  Lisans koşullarını okuyup kabul edin, sonra, güncelleştirme gerektiriyorsa, Son'u tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  Not
  Bazı güncelleştirmeler, yüklemenin sona ermesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı gerektirebilir. Veri kaybını önlemek için, yeniden başlatmadan önce dosyalarınızı kaydedip programlarınızı kapatın.

  Sürücüleri ve diğer isteğe bağlı güncelleştirmeleri yüklemek için

  İsteğe bağlı güncelleştirmeleri yüklemek için Windows programının bilgisayarınıza yönelik bulduğu güncelleştirmeler listesini gözden geçirin ve listeden güncelleştirmeleri seçin. İsteğe bağlı güncelleştirmeler otomatik olarak yüklenmez.

  Windows Update'i açmak için Başlat düğmesini tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update'i tıklatın.

  Sol bölmeden Güncelleştirmeleri denetle'yi tıklatın ve Windows programının bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.

  İsteğe bağlı güncelleştirmeler çıktığını veya isteğe bağlı güncelleştirmeleri incelemenizi söyleyen bir ileti görürseniz, isteğe bağlı güncelleştirmeleri görüntülemek ve yüklemek için iletiyi tıklatın.

  Güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi görmek için listede güncelleştirmeyi tıklatın. Yüklemek istediğiniz isteğe bağlı güncelleştirmelerin onay kutularını seçin ve ardından Tamam'ı tıklatın.

  Güncelleştirmeleri yükle'yi tıklatın.

  Lisans koşullarını okuyup kabul edin, sonra, güncelleştirme gerektiriyorsa, Son'u tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

  Microsoft Office güncelleştirmelerini yükleme hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Microsoft Office'i güncelleştirme.

  İşler yolunda gitmezse ne yapmalı

  Bilgisayarınızı otomatik güncelleştirme kullanarak güncelleştirmek veya güncelleştirmeleri el ile denetlemek, güncelleştirmeleri edinmenin tercih edilen yoludur. Ancak bazen bilgisayar, güvenlik yazılımı veya bağlantı sorunları taramayı veya güncelleştirmenin yüklenmesini engelleyebilir. İşte bu durum olduğunda deneyebileceğiniz birkaç şey:

  Otomatik güncelleştirmeleriniz açıksa ancak bazı güncelleştirmeler başarısız olursa, güncelleştirmeleri el ile taramayı deneyin. Bu, bazen sorunu düzeltebilir.

  Bilgisayarınızda virüs ve kötü amaçlı yazılım olmadığından emin olun. Windows Update'i çalıştırmadan önce virüsten ve casus yazılımdan koruma tarayıcılarınızı çalıştırın.

  Tüm programlarınızı kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Başka bir programın Windows Update'in çalışmasını engelliyor olması olasıdır.

  Internet bağlantınızı denetleyin. Windows Update'i çalıştırmadan önce başka siteleri ziyaret edebiliyor olduğunuzdan emin olun. Bağlantı sorunları, başka sorunların neden olduğu izlenimini veren hataları tetikleyebilir.

  Hizmet paketi veya güvenlik güncelleştirmesi gibi gereksiniminiz olan güncelleştirmeyi biliyorsanız, Microsoft web sitesini arayabilirsiniz. Güncelleştirmelerin çoğunun ayrıca güncelleştirmeyi anlatan bir bilgi bankası (KB) makalesi olur ve çoğu güncelleştirme nasıl el ile karşıdan yüklenip kurulacağı ile ilgili yönergeler içerir.

  Bunların hiçbiri işe yaramazsa, e-posta ile destek istemek için Microsoft Update Çözüm Merkezi web sitesine gidebilirsiniz.
 2. Acil

  Windows 7 güncelleştirmelerini yükleme isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder