+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 programa ihtiyaç duymadan harddisk bölme Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Gizli @ yara
    Özel Üye

Windows 7 programa ihtiyaç duymadan harddisk bölme

Programsız Harddisk bölme

Programsız harddiski nasıl bölebiliriz?
    Windows 7 ve öncesinde Vista ile gelen yeni özelliklerden birisi de Windows üzerinden ek bir programa ihtiyaç duymadan harddisk bölme işlemi yapabilmemizdir. Eğer kurulum sırasında harddiskleriniz bölümlenmemişse veya olan bölümleri daha fazla bölüme ayırmak isterseniz aşağıdaki yöntemle yapabilirsiniz. Disk yönetiminden bakıyoruz. Başlat > Çalıştır > diskmgmt.msc (yazacaksın) enter veya Bigisayar Yönetiminden Disk yönetimine geçip bakıyoruz. Başlat > Çalıştır > compmgmt.msc (yazacaksın) enter

ŞEKİL 1

Programsız Harddisk bölme1.jpg

ŞEKİL 2

Eklenti 73656

ŞEKİL 3

3.jpg

İşletim sisteminizin olduğu bölümden, bu şekilde veya farklı şekillerde bölüm ayrıldığında tekrar birleştirilemez. İşletim Sistemi çalışıyorken ve aktif durumda iken tekrar birleştiremezsiniz, farklı çözümler ise işletim sistemi hasarına neden olabilir. Bu nedenle bu işlemde yapacağınız hataların veya hataların geri dönüşü olmayabilir. Dikkatli olun.

Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg  

2. Meganus
    Üye

İşime yarayacak,
    teşekkürler

3. yukselakin
    Yeni Üye
    merhaba. son işleme kadar herşeyi yaptım problem yok. ama "yeni basit birim" basıp ilerliyorum en sonunda bana uyarı veriyor ve işlemi yapamıyorum ilk gelen uyarıyı yazıyorum. "seçtiğiniz işlem seçili temel diskleri dinamik disklere dönüştürür. diskleri dinamik disklere dönüştürürseniz, yüklü işletim sistemlerini disklerdeki hiçbir birimden başlatamayacaksınız (geçerli önyükleme birimi dışında) Devam etmek istediğinizden eminmisiniz?" evet diyorum bir uyarı daha geliyor " Dinamik diskler bu işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor" şeklinde. bir problem var ama anlamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

4. HAYAT
    Devamlı Üye
    Anlattığınız sorunu anlamadım ve olmaması gerekir, eğerki aynı adlandırılmış bir bölüm varsa başlığı değiştirin, geçenlerde ben böldüm, zaten bölmede size hd nin yarısı kadar otomatikmen ayarlanarak geliyor veya ben öyle rastladım..
    Bölmede isim değiştirin ve tekrar yazın, o zamana kadar Gizliyara online olursa ayrı bir cevap yazar

5. yukselakin
    Yeni Üye
    C: 142,64gb , hp_tools e- 99mb , recovery d- 16,38gb , system 199mb , diye 4 bölüm var 5.de (138,77gb) var ama gözükmüyor ayrılmamış diyo işte biçimlendiremiyom. F: Cd-rom yeni birimi g olarak adlandırıyo ama olmuyor yukardaki gibi uyarılar veriyor. HARDDİSK BÖLÜNMEDEN GELMİŞTİ 320 GB BÖLME İŞLEMİNİ BEN YAPTIM DİĞER D,E,SYSTEM KENDİSİNDEN VARDI.

6. HAYAT
    Devamlı Üye
    Resim çekmeniz mumkunmu..

Bir hocamızla görüştüm sorunu tam olarak anlamadık..

MSN iletilerini yapıştırıyorum

ZioN BILGISAYAR:

"Anlattığınız sorunu anlamadım ama olmaması gerekir" bu kısım güzel

ZioN BILGISAYAR:

win7 kendisi için bölüm yaratır bu da sistem olarak gorunur o bölümü silinemez, birlestirilemez.
    sorunu çözmenin en kolay yolu tüm diskleri dos ortamında birlestirip tekrar ayırmaktır
    Forum AciL:
    bu ayrılmamış birimi adlandırıp kullanamazmı
    ZioN BILGISAYAR:
    sistem ayırması ise yapamaz
    bu boyut da max. 1-10 gb tır
    yani 150 gb gibi bir rakam sozkonusu ise muhtemelen yanlış birşeyler yapmıştır. sistemin verdiği hatayı fotograf cekerek gosterirse anlamak mumkun olabilir
    temel disk demek sabit degistirelemez disk demek
    dinamik disk ise hertürlü degisiklige acik disk demek

7. yukselakin
    Yeni Üye
    resim çektim ama birde siteye koyabilsem.

8. yukselakin
    Yeni Üye
    olmuyor ya deniyorum

9. GamerTürk
    Devamlı Üye
    www.imageshack.com a yükleyip buraya koyabilirsiniz.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu

harddisk bölme,  windows 7 harddisk bölme,  windows 7 disk bölme,  win 7 harddisk bölme,  disk bölme programı,  harddiski bölme