+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 Oturum açma ekranının resmini değiştirmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. The_BaSRi
  Devamlı Üye

  Windows 7 Oturum açma ekranının resmini değiştirmek

  Oturum açma ekranının resmini değiştirme Nasıl Yapılır?  Ön tanımlı oturum açma ekranı her ne kadar ilgi çekici ve güzel olsa da belli bir süre sonra bundan sıkılabilirsiniz yada masaüstü yapılandırmanıza uymayabilir. Resmi değiştirme yine kayıt defteri ile sağlanabilir.

  Kayıt defterini açın ve "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\Authentication\LogonUI\Background" alt dizinine geçin. Ekranın sağ tarafındaki boş bir alana sağ tıklayın ve yeni bir "DWORD" değeri oluşturun. Oluşturduğunuz değerin ismini "OEMBackground" yapın ve çift üzerine çift tıklayarak değer verisini "1" yapın.

  İkinci adımda "C:\Windows\System32\oobe" klasörüne girin ve burada "info" isminde boş klasör, bu klasörün içine de "Backgrounds" isimli ikinci bir klasör oluşturun.

  Son olarak istediğiniz arka plan resmini bu klasörün içine kopyalayın ve ismini "backgroundDefault" olarak değiştirin. Resim şartları: Çözünürlük değeri monitörünüzün yerel çözünürlüğünden çok düşük olmamalı. Örneğin geniş ekran bir monitörünüz varsa resim de buna paralel oranlarda olmalı. Son olarak resim JPG formatında olmalı ve dosya büyüklüğü 256 KB'ı geçmemeli.

  Oturumunuzu kapattığınızda yada sistemi yeniden başlattığınızda yeni açılış ekranını görürsünüz.
 2. Acil

  Windows 7 Oturum açma ekranının resmini değiştirmek isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder