+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 de duvar kağıdının değişmemesi sorunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. susturucu77
  Yeni Üye

  Windows 7 de duvar kağıdının değişmemesi sorunu
  arkadaşlar ben windows 7 starter kullanıcısıyım ama bilgisayarımın duvar kağıdını değiştiremiyorum gpediti denedim olmadı açılmadı yardımlarını bekliyorum
 2. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Windows 7 de duvar kağıdının değişmemesi  Gelen istek üzerine günlerdir Windows 7 Starter'da arkapalan (desktop) değiştirmek için uğraşıyorum ve sonunda buldum.Hiç bir makale için bu kadar uğraştırğımı hatırlamıyorum.
  Arkaplan değiştirmek için starter kulanmam gerekiyordu.Ama halihazırda bulunan içi program dolu özelleştirilmiş ultimate'me kıyamadım. (: O yüzden viritualbox ile malum sistemimin içinde Windows 7 Starter'ı kurdum.Bunu yapmak benim için çok zor oldu.Malum sistemim celerom 2.4. ram 768 ((: .. Kurulumu bir dert oldu çalıştırması bir dert.İmkansızı başardım diyebilirim.Yabancı platformlarda Starter'da arkapalan değiştirmenin imkansız olduğundan bahsediliyor ve Home edition yükseltmesi tavsiye ediliyor.Bunlar imkansız diye birşey yok bilmiyorlar galiba.Kim yapmışsa bu programı Allah Razı olsun.O iğrenç arkaplan ile Starter çekilmez..


  Starter'da arkaplan değiştirmek için Regedit'in altını üstüne getirdim.Ama yapamadım.Yabancı bir sitede arkaplan değiştirme programı buldum.Bir çok program denedim ama çalışan sadece bu.Çok basit ama dertlere derman bir program.Kullanımı da oldukça basit.Öncelikle programı buradan indirin.(Alternatif olarak buradan indirebilirsiniz.)Kurulumu yaptıktan sonra programı


  Browse'den istediğiniz bir resimi seçin ve Apply'e basın.''Please log off for changes to take effeck'' yazısını gördükten sonra makinayı kapatıp açın.Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi arkaplan değişiyor.Dediğim gibi denedim ve çalışıyor.  Resmi büyük olarak görmek için üstüne tıklayın.Pencerenin içinde Windows 7 Starter var. Viritualbox kullandığımı söylemiştim.Bir yanlış yok.Arkadaki siyah wallspaper benim Ultimate.Bu konuya çok emek ettim.Hırsız arkadaşlardan ricam bunu esgeçin (:


+ Yorum Gönder