+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Windows 7 Gelişmiş Önyükleme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Windows 7 Gelişmiş Önyükleme

  Windows 7 Gelişmiş Önyükleme Ne İşe Yarar?


  Açıklama;
  Bilgisayarınızı onarma: Başlatma ile ilgili sorunları gidermek, tanılama uygulamalarını çalıştırmak veya sisteminizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz sistem kurtarma araçlarının listesini görüntüler. Bu seçenek ancak; ilgili araçlar bilgisayarınızın sabit diskine yüklenmişse kullanılabilir. Bir Windows yükleme diskiniz varsa, o diskte sistem kurtarma araçları vardır.
  Güvenli mod: Windows’u yalnızca gerekli temel özelliklerin çalıştırıldığı sınırlı bir durumda başlatır.
  Ağ ile güvenli mod : Windows’u güvenli modda başlatır ve Internet’e veya ağınızdaki diğer bilgisayarlara erişmek için gereken ağ sürücülerini ve hizmetleri içerir.
  Komut istemiyle güvenli mod: Windows’u, olağan Windows arabirimi yerine komut istemi penceresi ile güvenli modda başlatır. Bu seçenek, yöneticiler ve gelişmiş kullanıcılar için tasarlanmıştır.
  Önyükleme günlüğünü etkinleştirme: Başlangıç sırasında yüklenen ve gelişmiş sorun giderme seçenekleri için yararlanılabilecek tüm sürücüleri listeleyen ntbtlog.txt dosyasını oluşturur.

  Düşük çözünürlüklü görüntüyü etkinleştirme (640x480): Windows’u, geçerli video sürücünüzü ve düşük çözünürlük ve yenileme hızı ayarlarını kullanarak başlatır. Ekran ayarlarınızı sıfırlamak için bu modu kullanabilirsiniz.
  Bilinen son iyi yapılandırma(Gelişmiş) : Windows’u, en son başarılıkayıt defteri ve sürücü yapılandırması ile başlatır.
  Dizin hizmetleri geri yükleme modu : Dizin hizmetinin geri yüklenebilmesi için, Windows’u "Active directory" çalıştıran etki alanı denetleyicisi ile başlatır.Bu seçenek gelişmiş kullanıcılar içindir.
  Hata ayıklama modu : Gelişmiş kullanıcılar için Windows’u gelişmiş sorun giderme modunda başlatır.

  Sistem hatasında otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırakma :Windows bir hata nedeniyle çalışmazsa, Windows’un otomatik olarak yeniden başlamasını engeller. Yalnızca Windows, Windows’un hata verdiği, yeniden başlatmayı denediği ve sürekli hata verdiği bir döngüde takılırsa bu seçeneği belirleyin.

  Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakmak : Yanlış imzalar içeren sürücülerin yüklenmesine izin verir.

  Windows’u olağan şekilde başlatma : Windows’u olağan modunda başlatır.
 2. Acil

  Windows 7 Gelişmiş Önyükleme isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırak