+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Windows 7 - 8 ve 10 Forumunda Bilgisayarda Ses Problemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. asliuzun
  Yeni Üye

  Bilgisayarda Ses Problemi

  Bilgisayarda Ses Sorununun Çözümü

  Eğer sizin de öyle bir probleminiz varsa aşağıda ki yöntemleri uygulayın.
  Bilgisayarınızın masaüstünde (sadece masaüstü yazınca çalışma masasının üzerine bakanlar oluyor ) “Bilgisayarım” simgesine sağ tıklayarak “Yönet” bölümüne giriyoruz. Eğer masaüstünüzde “Bilgisayarım” simgesi yoksa “Başlat” menüsüne tıkladığınızda da görebilirsiniz. Hatta burada “Bilgisayar” seçeneğine sağ tıklayıp “Masaüstünde Göster” diyerek simgeyi masaüstüne alabilirsiniz.
  Yönetim seçeneklerine geldikten sonra bu kısımda “Hizmetler ve Uygulamalar” başlığı altında bulunan önünde dişli simgesi bulunan “Hizmetler” bölümüne tıklayın.
  Şimdi sağ tarafta tüm hizmetler listelenir. Siz oradaki servisler içerisinden “Windows Ses” ya da ingilizce sistemkullanıyorsanız “Windows Audio” ya çift tıklayın ya da sağ tıklayıp özellikler diyelim (Bazı arkadaşlar çift tıklama özürlü olabilir ).
  Yukarıdaki sekmelerden “Kurtarma” ya girelim.
  Bu kısımda görülen “Eylem Yürütme” olarak seçili tüm görevleri “Hizmeti Yeniden Başlat” şeklinde değiştirelim.
  Alt kutucuktaki 1 rakamını 0 yapalım.
  Uygula butonu değişikliklerden sonra aktif hale gelir. Uygulaya basalım ve Tamam diyerek bu menüden çıkalım.
  Son olarak değişikliklerin aktifleşmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Sorunun çözülmüş olması gerekir. Eğer buna rağmen olmuyorsa ses kartının sürücülerini güncelleyin. Sistemde bulaşmış bir virüs varsa bunu mutlaka silmeniz gerekir. Şöyle düşünün: Eğer aktif olarak faaliyetini sürdüren ve sistemin bu ayarını değiştiren bir virüs var ise siz bu ayarı düzelttikten sonra o bozacaktır. Bu sebeple işletim sisteminizi ve antivirüs yazılımınızı güncel tutun. Piyasada bulunan kırık (*****li) antivirüs programlarına pek itibar etmeyin. Bunlar bir süre sonra güncelleme almayabiliyor ya da virüsü görse bile müdahale etmeyebiliyorlar. Onları kullanmaktansa Avira Antivir, Avast ya da AVG gibi antivirüs yazılımlarının ücretsiz sürümlerini kullanın.
 2. Acil

  Bilgisayarda Ses Problemi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder