+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Yabancı Ünlü Resimleri Forumunda Yeni Mona Lisa tablosu bulundu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Yeni Mona Lisa tablosu bulundu
  Yeni Mona Lisa tablosu bulundu

  Mona Lisa tablosu.jpg
  Madrid'deki Prado Müzesi depolarında bulunan yeni Mona Lisa tablosu Da Vinci'nin bir öğrencisi tarafından aynı dönemde yapılmış.Üzeri siyah boya kaplı halde bulunan, başta sıradan bir kopya olduğu sanılan benzer portrenin orijinalliği Mona Lisa'nın aslının bulunduğu Fransa'daki Louvre Müzesi uzmanları tarafından onaylandı.Uzmanlar bu portrenin Da Vinci'nin bir öğrencisi tarafından, aynı dönemde ve aynı atölyede yapıldığını açıkladı.Benzer portre, Mona Lisa'nın en eski birebir kopyası olması ve Da vinci'nin gözetiminde bir öğrencisi tarafından yapılması dolayısıyla bir sanat şaheseri olarak niteleniyor.
  Üstelik benzer tablo orijinalinden daha iyi durumda. Aradan geçen 500 yıldan aşkın sürenin etkisinden de üzerindeki boya sayesinde korunmuş. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bildişğiniz gibi dünyada en ünlü tablolardan biri de mona lisa tablosudur. bu tabloyu bu tabloyu leonardo da vinci yapmıştır ancakl geçenlerde bu tablonun aynısı bulunmuş. önce sahte sanılan bu tablo aslında da vincinin öğrencisi tarafından aynı dönem de çizildiği anlaşılmıştır.
+ Yorum Gönder