+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12346 ... SonuncuSonuncu
İnternet Sorunları ve Yararlı Linkler Forumunda Adres değişikliği Nasıl Yapılır Nüfus Müdürlüğü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Adres değişikliği Nasıl Yapılır Nüfus Müdürlüğü
  Adres değişikliği Nasıl Yapılır

  Özet : Aşağıdaki Açıklama Resmi bir açıklamadır Açıklamanın Özeti şöyle : Yeni ikamet ettiğiniz eve ait her hangi bir fatura yada Kontratınızı Kaymakamlığa(Nüfus Müdürlüğüne) Götürdüğünüz takdirde (tabiki bu süre 30iş gününü geçmemeli ) görevli memur bilgisayardan 10 dakika içinde adres değişikliğini yapar ve size bir belge verir bu belgeyi yeni ikamet ettiğiniz yerin muhtarına götürmelisiniz. Muhtarda kayıt yaptıkdan sonra size Form C belgesini verecek sizde bu belgeyi bina yöneticinize verdikten sonra bu işlem bitmektedir.

  İSTENİLEN BELGELER
  İstenen belgeler hakkında bilgi veren Tekinay, “Durum yeni taşınılan evin elektrik, su ve doğalgaz faturasının taşınan kişi adına olduğunda fatura yeni adres ise yeterli ve fatura eski adres ise belediye imar müdürlüğünden adres teyid yazısı ve faturası istenmeli. Durum elektrik ve su faturası taşınan adına değilse, belediye imar müdürlüğünden adres tespit yazısı ve ek olarak noter onaylı kira sözleşmesi, ev sahibi ile birlikte müracaat – ev sahibi yanında eve ait tapu fotokopisi ile gelecek”


  DEĞİŞİKLİĞİ 20 GÜNDE BİLDİRMELİLER
  “Apartman ya da site yöneticisi yazılı beyan yönetici T.C. numaralarını taşınanın ve kendisinin açık adresini imar müdürlüğünden alınan belgenin arkasına yazacak ve imzalayacak. Durum anne baba yanına taşınma taşınan çocuk ile evde oturan anne ya da baba birlikte müracaat edecek. Durum farklı aileler birlikte ikamet edeceklerinden ailelerin reşit kişileri birlikte müracaat edeceklerdir. Vatandaşlarımızın 20 iş günü içerisinde adres değişikliği yaptırılması kanunu gereğidir”


  322 TL PARA CEZASI
  “Yaptırmayanlar hakkında yasal işlem yapılır. 322 TL: para cezasına çarptırılır. İşlemler nüfus idaresince yapıldıktan sonra nüfus müdürlüğünden aldıkları adres kayıttı işlem evrakını bağlı bulundukları köy ve mahalle muhtarlarına vermek sureti ile muhtarlarda 2. Ziyaretçi

  karşılıklı iki adres değişikliği yapılır mı?
 3. Asel
  Bayan Üye
  Adres değişikliği hakkında bilgi
  İlk olarak ikametgahınızı değiştirmeden önce yeni evinizdeki faturaları kendi üzerinize almanız gerekmektedir. Bu şekilde bu adreste kaldığınızı kanıtlamış oluyorsunuz. Daha sonrasında ise üzerinize olan bir fatura ( doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, telefon veya internet faturası) veya abonelik sözlemesi, kira sözleşmesi ve nüfus cüzdanınız ile taşındığınız evin bağlı olduğu nüfus müdürlüğüne gidiyorsunuz. Bu belgelerin fotokopileri alındıktan sonra size hemen orada yeni ikametgah adresinizi içeren ikametgah belgesini veriyorlar. Bu işlemler eğer sıra yoksa 5 dk’nızı almıyor.

  Üzerine herhangi bir fatura olmayan ailenin diğer bireyleri ise o adreste ikametgah kaydı yaptıran kişiyle birlikte nüfus dairesine gitmek zorundalar. Burada bir dilekçe ile ilgili kişinin aynı adreste ikametgah ettiğini onaylıyorum tarzında beyanda bulunuyorsunuz. Ve işlem bitiyor.
 4. Ziyaretçi
  Adres degisikligi icin elektirik faturasini kendi ismime kayit yaptirmak istiyorum bunun icin ev sahibiyle gitmeme gerek varmi tek ben gitsem yapabilirmiyim?

 5. Ziyaretçi
  peki . ben annemin yanına taşındım ve üzerimde hiç bir fatura yada öle bnm şimdiki adresime qelcek hiç bi faturam yok. ama annemin ikametkahı burda . ben nasıl buraya aldırabilirim şimdi?

 6. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Adres degisikligi icin elektirik faturasini kendi ismime kayit yaptirmak istiyorum bunun icin ev sahibiyle gitmeme gerek varmi tek ben gitsem yapabilirmiyim?
  Kira kontratı ve ev sahibinin nufus fotokopisi yeterlidir..

  peki ben annemin yanına taşındım ve üzerimde hiç bir fatura yada öle bnm şimdiki adresime qelcek hiç bi faturam yok ama annemin ikametkahı burda ben nasıl buraya aldırabilirim şimdi?
  Fatura yerine ikametgah belgeside sizin için yeterlidir..

 7. Ziyaretçi
  adres değişikliği için kira kontaratı yeterli mi başka bir evrak istiyorlar mı yeni taşındık elektrik su gibi abonelikleri üzerimize almadık daha ama çocukların okulu için adres değişikliği yapmam gerekiyor

 8. Ziyaretçi
  ben devlet memuruyum oturduğum adresten 15-7 20012 ayrıldım ancak tayinim netleşmedi ancak 15 -08-2012 de ev tutabildim ilişik kesme yazım ise 24 08 2012 de aldım bu sürede eşyalarım nakliyat firması tarafından akrabaya bırakıldı ben gittiğim bölgede kayıt için gittiğimde bana verilen cevap 20 gün geçmiş olduğunu söylediler. ben 15 08 2012 de ev tutmuş sam ve 24 08 2012 tarihinde resmi kurumdan ilişk kesmişsem nasıl oluyor ne yapmmalıyım.

 9. Mesport
  Moderators
  adres değişikliği için kira kontaratı yeterli mi başka bir evrak istiyorlar mı yeni taşındık elektrik su gibi abonelikleri üzerimize almadık daha ama çocukların okulu için adres değişikliği yapmam gerekiyor
  Adres değişikliği için kimliğinizle şahsen muracaatınız yeterlidir

 10. Mesport
  Moderators
  ben devlet memuruyum oturduğum adresten 15-7 20012 ayrıldım ancak tayinim netleşmedi ancak 15 -08-2012 de ev tutabildim ilişik kesme yazım ise 24 08 2012 de aldım bu sürede eşyalarım nakliyat firması tarafından akrabaya bırakıldı ben gittiğim bölgede kayıt için gittiğimde bana verilen cevap 20 gün geçmiş olduğunu söylediler ben 15 08 2012 de ev tutmuş sam ve 24 08 2012 tarihinde resmi kurumdan ilişk kesmişsem nasıl oluyor ne yapmmalıyım
  Adres değişikliği için istediğiniz zaman ve istediğiniz yere alabilirsiniz, söz ettiğiniz 20 günlük işlem cezaya tabi ise şahsen bundan haberim yok, 20 günlük gecikme memuriyetinizle alakalı ise ilişki kesme evrakınız elinize geçtiği tarihi belgelerseniz sorun olmaz

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12346 ... SonuncuSonuncu


adres değişikliği,  adres değişikliği nasıl yapılır,  adres değişikliği için gerekli evraklar,  adres değişikliği için gerekli belgeler,  adres nakli ,  ev adres değişikliği dilekçesi