+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda Dışarda Yemek İçin İpuçları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Dışarda Yemek İçin İpuçları
  Dışarda Yemek İçin İpuçları
  Organik Gıdalar
  Birçok ünlü yediklerinin organik olması konusunda ıs­rarcı davranıyor. Değişik nedenlerle zayıflamaya heves edenlerin de onların yolundan gitmelerinde fayda vardır. En basitinden organik gıdaların sağlığa faydası aşikâr. Bu gıdalar katkılar ve kimyasal maddeler kullanılmadan, çok elverişli koşullarda üretilmektedirler. Ayrıca zaman içinde yediklerinizin nereden geldiğine odaklandığınızda, elinize her geçeni rasgele yemek istemediğinizi fark edeceksiniz. Günümüzde birçok market organik yiyecek ve içecek sat­maktadır.
  Dışarıda Yemek İçin İpuçları
  1.Kesinlikle bir restorana çok aç gitmeyin. Bu sadece daha fazla yemenize sebep olacaktır. Bunun yerine, gitme­den önce yağsız bir şeyler atıştırın (Elma açlığınızı bastır­mak için iyi bir seçimdir).
  2.Eğer bir salata ısmarladiysanız, sosu yanında ayrı ge­tirmelerini isteyin. Bu şekilde ne kadar kullanacağınızı kontrol edebilirsiniz.
  3.Yemekten önce ekmeği fazla kaçırmayın!
  4.Unutmayın ki alkol kadar şişmanlatan bir şey yoktur, mümkünse içki içmeyin
 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Dışarıda yemek yemenin ipuçları


  En çok çalışanların tercih ettiği dışarıda yemek yemek kaçınılmaz bir çözümdür.

  Dışarıda yemek, özellikle çalışan kişiler için oldukça hızlı ve pratik bir çözümdür. Mekan seçenekleri de oldukça fazladır.O gün canınız ne çekiyorsa gidip yiyebilirsiniz. Buraya kadar her şey güzel. Peki dışarıda yedikleriniz vücut ağırlığınızı kontrol altında tutma ve zayıflama çabalarınızı nasıl etkiliyor? İşte size doğru seçimler yapabilmeniz için birkaç öneri :

  "Çok çeşitli yemekler ve hazırlama yöntemleri sunan restoranları seçin.

  "Dışarıda olduğunuz günler öğün atlamamaya çalışın. Böylece, restorana gittiğinizde aşırı aç olmazsınız ve aşırı yemezsiniz.

  "Sağlıklı seçimler yapın. Mesela salata istiyorsanız soslara dikkat edin, sosu ve sıvı yağını yanında isteyin, siz koyun. Böylelikle tüketeceğiniz yağ miktarını kontrol altında tutabilirsiniz.

  "Açık büfelerde tüm seçeneklerinizi değerlendirin, ne istediğinize karar verin ve sadece onu alın.

  "Fast food olarak tabir edilen besinler çok fazla yağ, kalori ve tuz içerir. Duble hamburger yerine sade hamburgeri tercih edin. Karışık pizza yerine sebzeli ve ince hamurlu olanını tercih edin. Pizzanız peynirli ise kullanılan peynirin cinsini öğrenin.

  "Öğle yemeğinizi eğer dışarıdan sipariş veriyorsanız, tercihiniz, ızgara et ve salata yönünde olsun. Yanına kepekli ekmek, yoğurt, içecek olarak su, ayran taze sıkılmış meyve suyu veya % 100 katkısız meyve suları olabilir.

  " Öğle yemeğinizi eğer evde yapıp getiriyorsanız, öncelikle gıda güvenliğine dikkat edin. Yemeğinizi uygun sıcaklıkta saklayabileceğiniz kaplar bulundurun. Paketlenmiş sandviçler genellikle kolay hazırlanabilen tercihlerdir. İçine beyaz peynir, yumurta, köfte, haşlanmış tavuk, tonbalığı, domates,salatalık gibi sebzeler koyabilirsiniz.
+ Yorum Gönder