+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda kahvaltıya ne hazırlayabilirim - Kahvaltıda Kolay Ne Pişiririm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  kahvaltıya ne hazırlayabilirim - Kahvaltıda Kolay Ne Pişiririm
  kahvaltıya ne hazırlayabilirim - Kahvaltıda Kolay Ne Pişiririm

  Kahvaltı bilindiği üzere temel öğün olarak sayılır. Günün ilk öğünü olan kahvaltı atlanmamalı ama peki sağlıklı bir kahvaltı nasıl olmalı?


  Bir kâse tahıl:

  Kuru üzüm, taze meyve ve süt (az yağlı veya yağsız) içeren bir kâse tahıl yemeyi deneyin. Yüksek lif içeren tahıllar, ideal, sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı sağlar. İmkânınız varsa bir kâse karışık tahılı bir bardak yağsız sütle karıştırarak yiyin. İçine kuru üzüm de karıştırırsanız çok daha faydalı olacaktır.

  Taze meyve:
  Beslenmenize farklı meyve türleri eklemek çok yararlıdır. Çünkü farklı meyveler farklı besin öğeleri içerir. Meyveler farklı renkler, tatlar ve dokularıyla diğer yiyecekleri:
  Kızarmış ekmeğinizin üzerine reçel yari daha ilginç ve lezzetli hale getirirler.

  Kızarmış ekmek ve alternatifle da marmelat sürmek yerine, dilimlenmiş muz ya da az yağlı krem peynir sürmeyi deneyin. Kepekli ekmek, lif ve diğer besin öğeleri bakımından beyaz ekmek ya da diğer rafine ekmek türlerinden daha zengindir. Ayrıca kepekli yiyecekleri daha yavaş sindiririz; bu da bizi daha uzun süre tok tutar.

  Meyve suyu:
  Meyve suyu, başta C vitamini olmak üzere, sağlığımız için yararlı çok sayıda vitamin içerir. Her gün yemeniz gereken beş porsiyon meyve ve sebzeyi bir bardak (150 ml) meyve suyu tüketerek alabilirsiniz.

  Kahve ve çay:

  Kahve ve çay az miktarda tercih edilmelidir. Çayınızı ve kahvenizi şekersiz içmeye gayret edin. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  sabahları nasıl bir kahvaltı yapmayı düşünüyorsanız şunları yapa bilirsiniz kızarmış patates ,meleme ,yumurta ,sucuk, eve bunun gibi daha bir çok yemek.
+ Yorum Gönder


kahvaltıya ne hazırlayabilirim,  kahvaltıda ne hazırlayabilirim,  kahvaltıda neler hazırlayabilirim,  kahvaltı için ne hazırlayabilirim,  kahvaltiya ne hazirlayabilirim,  kahvaltı olarak ne hazırlayabiliriz