+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda Mutfak Tavsiyeleri dolaba ıslak sebze meyve koymak doğrumu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Mutfak Tavsiyeleri dolaba ıslak sebze meyve koymak doğrumu?
  Mutfak Tavsiyeleri dolaba ıslak sebze meyve koymak doğrumu?


  Meyve ve sebzeleri buzdolabına naylon torbalarda veya saklama kaplarında koyun. Açıkta kalan yiyecekler diriliğini kaybeder ve dolap içinde koku oluşturur. Eğer yıkayarak koyacaksanız, mutlaka kurulayın. Saklama kabının zeminine biriken su, yiyecekleri çürütür.

  Mutfaklarda en çok israf olan yiyeceklerden biri de maydanoz, dereotu, taze nane gibi yeşilliklerdir. Bunları alırken küçük demetleri tercih edin. Mutlaka buzdolabında saklayın. Islak bir yeşilliği naylon torba ile buzdolabına koyarsanız birkaç gün içinde yarısı yenmez hale gelir. Bunun yerine, yeşillikleri kâğıt havluya sararak naylon torbanın içinde buzdolabına koyun. Bu şekilde birkaç gün daha taze kalabilir. Her türlü yiyeceği saklamak için vakumlu saklama kaplarından da yararlanılabilir. Bunlar hava akımını durdurduğu için yiyeceğin taze kalma süresini uzatır. 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Sebze meyvelerinizi buzdolabında ne kadar uzun saklamak istiyorsanız, uygun koşulları oluşturun. Örneğin sebzeleri yıkayıp koymayın. Yıkamak o sebzenin dolapta buruşmasına neden olacaktır.
+ Yorum Gönder