+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Yemek ve Mutfak Tavsiyeleri Forumunda Narenciye marmelatı tarifi,Narenciye Marmelatı nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Narenciye marmelatı tarifi,Narenciye Marmelatı nasıl Yapılır
  Narencye marmelatı yapımı

  Narenciye reçeli tarifi.jpg

  MALZEMELER
  1 kg meyva (greyfrut, portakal, limon veya mandalina)
  1 lt su
  2 çay kaşığı limon tuzu
  2 kg toz şeker

  HAZIRLANIŞI
  Meyvaları ovarak yıkandıktan sonra greyfrutu sekize, diğer meyveleri ise dörde dilimleyin. Çekirdeklerini çıkartıp ince bir kumaştan yapılmış bir torbaya doldurun. Dilimlenen meyvaları, 1 lt su dolu tencereye koyun ve kırkbeş dakika kaynatın. Çekirdek torbasını da suyun içine koyun. Kırkbeş dakika kadar sonra kaynayan meyvalara iki kg şeker ilave edip iyice karıştın ve tencerenin kapağını örtmeden bir saat daha kaynatın. Marmeladın kıvama gelip gelmediğini anlamak için, bir tabağa kaşıkla damlatıp parmağınızı içine hafifçe daldınlır, eğer pamağın çukurlaştırıp açtığı yer hemen kapanıyorsa henüz olmamış demektir. Kıvaına gelen mamneladın aldığı şekil hemen bozulmaz. Marmelât kıvama gelince çekirdek torbasını çıkartıp atın. Bir çay kaşığı suda erittiğiniz, iki çay kaşığı dolusu limon tuzunu marmelata ilave edilip kanıştırın. Bir kg meyve ile ortalama altı yedi adet orta boy kavanoz marmelat elde edebilirsiniz. 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Çok lezzetli tariflerimizdendir. Hemen her meyvenin marmelatını yapmak mümkündür. Yaş pastaları süslemek için ya da turta, poğaça gibi hamur işlerinizin arasına dolgu yapabilirsiniz.
+ Yorum Gönder