+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda İyilik ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İyilik ile ilgili kompozisyon
  lütfennn cevanıbı verirseniz çok mutlu olacam !!!!! ) 2. HARBİKIZ
  Moderator

  İyilik - Kötülük ile ilgili kompozisyon

  İyilik Kötülük.jpg


  KONU: "NE EKERSEN ONU BİÇERSİN."
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamız, karşılaştığımız iyiliklerin veya kötülüklerin kendi niyet ve hareketlerimizin birer sonucu olduğunu yansıtmalıdır. Bu nedenle, düşünce düzenini şöyle kurabilirsiniz:
  1 - İnsanın yaptığı iyi ve kötü davranışlar;
  2 - İyiliğin iyilik, kötülüğün kötülükle karşılaşacağını bilerek
  amaçlarımızı kontrol etme zorunluluğu;
  3- Örnekler;
  4 - Fikir ve görüşlerin derlenmesi,
  5 - Sonuç.
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler. İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
  Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı.
  Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz. Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız. Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir. Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız. Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
  olmalıyız. Önemli olan da budur.
  Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır."
 3. Ziyaretçi
  BANA YAPILAN BİR İYİLİĞİN KOMPOZİSYON ŞEKLİNDE YAZILMA VERİLDİ ACİLL YARDIM LÜTFENNNNNn
 4. Ziyaretçi
  çok teşşekkür ederim çok saolun

+ Yorum Gönder