+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız ?
  Suyun Korunmasında Teknolojiden Nasıl Faydalanılır Doğal Kaynakların Korunması Hava, su, toprak, bitki örtüsü, hayvanlar ve madenler yani nasıl faydalaniyoruz ? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  ASLINDA TEKNOLOJİ İLE ALAKASI YOK ŞUNU ŞÖYLE SORABİLİRİZ, SU TÜKETİMİNİZİ AZALTMAK İÇİN SİZ NELER YAPABİLİRSİNİZ?

  İŞTE O ZAMAN İŞ BİZE DÜŞER VE TEKNOLOJİYİDE KULLANMIŞ OLURUZ..

  • Musluklarınızı, sifonlarınız, daima bakımlı tutun. Bozuk olanları hemen onarın. Çünkü saniyede bir damla akan su, yılda 3 metreküplük yani 3 tonluk bir tüketime tekabül eder.
  • Çamaşır ve bulaşık makineleri bir defada ortalama 40 litre su tüketmektedir. Makinelerinizi tam doldurmadan çalıştırmayın ve kısa programları tercih edin.
  • Banyo yerine duşu tercih edin. Bir duşta ortalama 50 litre su, bir banyoda 150 litre su tüketilir.
  • Sifon çekildiğinde suyu renklendirsin ve temizlesin diye tuvalete asılan maddeleri kullanmayın. Bunlar kanalizasyona karışarak kirliliğe sebep olur.
  • Traş olurken, ellerinizi yıkarken, dişlerinizi fırçalarken, bulaşıkları sabunlarken açık bırakılan musluk, dakikada yaklaşık 15-20 litre suyun boşa akmasına sebep olur. Bu işleri yaparken musluğu ihtiyacınız olduğu kadar açın.
  • İçme suyu dışındaki suları birkaç kez kullanmaya çalışın. Sebze ve meyve yıkadığınız suyla çiçekleri ve bahçeleri sulayabilir, temizlik yapabilirsiniz.
  • Evde kullanılan temizlik malzemeleri, atık sularla birlikte nehirlere karışır. İçinde fosfat bulunmayan ve suda ayrışabilen temizlik ürünlerini kullanın. Temizlikte sıvı sabun, toz sabun gibi doğal esaslı olanları tercih edin. (Hem doğaya zarar vermez hem de daha az suyla durulanabilir.) Diğer kimyasal deterjanların (petrol türevi temizleyiciler) doğal ortam için sakıncılarının yanı sıra bol suyla durulanmaları gerekir.
 3. Zarafet
  Üye
  Su, sağlıklı bir hayatın devamı için canlıların gereksinim duyduğu en önemli doğal kaynaklardandır. Dünyadaki ve ülkemizdeki su kaynaklarının korunması ve gelecek için büyük ölçüde su projelerinde bazı temel yaklaşımların öncelikle dikkate alınması gerekir.
+ Yorum Gönder


Suyun korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz ,  toprağın korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz,  suyun korunmasında teknoloji nasıl faydalanırız,  su kaynaklarının korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz,  Su kaynağının korunmasında teknolojiden nasıl faydalanabiliriz ,  havanın korunmasında teknolojiden nasıl faydalanırız