+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Meslek yüksek okulu gıda teknolojisi gıda teknikeri staj Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Meslek yüksek okulu gıda teknolojisi gıda teknikeri staj
  meslek yüksek okulu gıda teknolojisi gıda teknikeri staj hazır bilgiler staj dosya örneği 2. Gölge Kız
  Devamlı Üye

  Gıda teknolojisi  Gıda Teknolojisin programının amacı, gıda endüstrisinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Gıda Teknolojisinden mezun olacak öğrenciler gıdaların bileşimi, işlenmesi, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri, kalite kontrolü, gıda ile ilgili mevzuatları ve işletme kontrollerini teorik ve pratik bilgilere sahip olurlar. Gıda sanayin de bu bilgi birikimi ile üretim, analiz laboratuarları, kalite kontrol alanlarında gıda teknikeri olarak ve mevzuatın verdiği yetki ile sorumlu yönetici olarak gıda sektöründe bilgi birikimlerini aktarabilmektedirler.
  g-da-teknolojisi.jpg

  Gıda Teknikeri, çalışma alanındaki görevi itibariyle üst düzey yönetici ve/veya mühendis ile teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip bir ara teknik elemandır. Bu özelliklere sahip bir eleman küçük veya orta büyüklükteki işletmelerde liderlik ve yöneticilik rolü üstlenebilir. Tekniker yönetime karşı sorumludur. Usta ve teknisyenlerin çalışmalarını denetler, sorumluk alır, başkaları ile işbirliği içinde çalışmalıdır.

 3. Fatma
  Administrator
  Son zamanlarda Türkiye gıda piyasasında çok önemli gelişmeler katetti, bu ülkemiz ekonomisi açısından çok önemli. Özelikle organik ürünler konusunda çok başarılı, Türkiye de üretilen organik ürünler özelikle Avrupa ülkelerine ihracat ediyor.
+ Yorum Gönder


gıda teknikeri staj dosyası örneği,  gıda teknolojisi staj defteri örneği,  meslek yüksek okulunun 30 is gün gida teknolojisi staj örnek dosyası,  gıda teknikeri staj defteri örneği,  gida teknikeri staj defteri ornegi,  gıda teknikeri staj defteri