+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Yeni Misafir Soruları Forumunda Hipofiz Hastalığına Hangi Bitkiler İyi Gelir ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hipofiz Hastalığına Hangi Bitkiler İyi Gelir ?
  Hipofiz Hastalığına Hangi Bitkiler İyi Gelir ? 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Hipofiz hastalığından neyi kastediyorsunuz? Hipofiz bezleriyle ilgili bir rahatsızlık heralde ama hastalığın adını tam verseniz ona göre yardımcı olmaya çalışalım.


  Hipofiz.jpg
 3. Fatma
  Administrator
  Dereotunun tiroid fonksiyonları üzerinde etkili olan ana etkin maddelerinden bir tanesi anethole etkin maddesidir. Anathole dereotunun saplarında, yapraklarında ve köklerinde de bulunmaktadır. Ancak, dereotunun kökleri bu amaçla tüketilmemelidir. Dereotunun kullanılacak olan kısımları sadece ve sadece sapları ve yapraklarıdır. Yeri gelmişken belirtmekte fayda görüyorum, tek başına (saf halde) anethole etkin maddesinin alınması (örneğin, tablet olarak) etkili değildir. Kür olarak kullanılmasında dereotunu bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Anethole'ün etkili olabilmesi için beraberinde dereotunun yapraklarında bulunan beta-caryophylenne ve dillanoside yardımcı ve fonksiyonel etkin maddelerine de ihtiyaç vardır.
+ Yorum Gönder


hipofiz bezine iyi gelen bitkiler,  hipofize iyi gelen bitkiler